Home
|
Results
|
BPS Scoreboard
|
Swimmer Profiles
|
All Meet RESULTS
Progressive Point Score
NSW BPS - Round 8 - Ettalong Results
28th MAY 2022
Event: 1 200 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:58.83
Ruby Rooke
F
25
NET
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:48.91
Suzie Haddad
F
37
NCT
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:41.32
Jay Burston
F
41
NBT
2
9
02:51.32
Rebecca Beisler
F
42
NET
3
8
03:27.74
Kristy Best
F
41
NET
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:53.49
Linda Lambert
F
47
NET
2
9
03:25.27
Felicity Gordon
F
48
NBT
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:49.47
Christine Sefton
F
52
NMM
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:57.58
Linda Stubbs
F
58
NMM
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:30.01
Kim Pinkerton
F
63
NNC
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:58.90
Heather Rouen
F
66
NCT
2
9
03:37.16
Jane Noake
F
65
NSP
3
8
04:07.27
Brigita Parmeter
F
65
NET
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:37.38
Helen White
F
72
NWG
2
9
03:42.77
Maureen Woodcock
F
73
NNC
3
8
03:54.89
Helen Campbell
F
74
NWG
4
7
04:13.03
Johanna Kingma
F
71
NET
5
6
04:22.75
Suellyn Horton
F
74
NMS
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:27.32
Christine Geftakis
F
76
NWG
2
9
04:40.83
Anne Birt
F
76
NET
3
8
04:55.08
Marion Dreyer
F
75
NET
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:15.36
Sue Wiles
F
82
NBM
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:05.54
Brandon Fraser
M
23
NHS
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:43.63
Alexander Donnolley
M
34
NLC
2
9
02:51.89
Evan Morris
M
34
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:28.57
Mark McDonald
M
35
NBT
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:16.93
Pascal Blanquer
M
48
NWO
2
9
02:18.91
Phil Lindsay
M
47
NWG
3
8
02:38.16
Warren Hough
M
45
NWO
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:16.64
TJ Scott
M
52
NBR
2
9
03:02.03
Richard Peterson
M
51
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:16.41
Paul Edwards
M
55
NCH
2
9
02:21.61
Guy Farrow
M
57
NTS
3
8
03:33.48
Ross Cummins
M
59
NPM
4
7
05:17.70
Darren Bennett
M
57
NET
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:22.69
Cameron Horn
M
63
NET
2
9
02:54.96
William Watkins
M
60
NSP
3
8
03:17.20
Darren Beilby
M
61
NNS
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:02.12
Milton O'Dell
M
69
NWG
2
9
03:58.42
Mark Hill
M
66
NMM
3
8
04:28.01
Ross Hall
M
69
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:19.46
David Tarran
M
72
NLC
2
9
04:41.23
Nick Woodcock
M
74
NNC
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:48.79
Barry Seymour
M
75
NML
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:36.85
Christopher Lock
M
80
NMM
This is an
iNGENiUM iNTERNET
Club Site.