All Meet RESULTS
NSW BPS-4 Blacktown Results
27th MARCH 2011
Team Manager results
Provisional Records
Event: 9 50 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:49.49
Jodie Burke
F
34
NBT
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.04
Pamela Nix
F
44
NBT
2
9
00:32.29
Michelle Varker
F
43
NBM
3
8
00:33.56
Peta Opperman
F
40
NSA
4
7
00:37.27
Noemi Hall
F
40
NSP
5
6
00:40.13
Yvette Cotton
F
40
NRY
6
5
00:40.94
Anissa Abela
F
41
NLP
7
4
00:46.36
Louise Seaborn
F
40
NGS
8
3
00:47.99
Vesna Mirkovic
F
42
NLP
9
2
00:50.94
Heather Medbury
F
43
NCL
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.84
Rhonda Brossmann
F
47
NNC
2
9
00:34.96
Lisa Manning
F
45
NBM
3
8
00:36.21
Tamsin Fuad
F
47
NSA
4
7
00:38.78
Debbie de Ridder
F
49
NCL
5
6
00:38.91
Yvonne Perkins
F
47
NWG
6
5
00:46.06
Kathryn Henson
F
49
NCL
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.90
Kay Donnan
F
54
NNC
2
9
00:40.20
Jane Noake
F
54
NSP
3
8
00:41.05
Maureen Pollock
F
53
NRY
4
7
00:44.63
Margaret Clarke
F
54
NSA
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.22
Stephanie Fletcher
F
55
NPN
2
9
00:40.46
Nicola Pervan
F
57
NWG
3
8
00:40.86
Jeni Saunders
F
59
NSA
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.94
Pam Munday
F
60
NTN
2
9
00:45.19
Barbara Attard
F
60
NBT
3
8
00:49.66
Ruth Fitzpatrick
F
63
NML
4
7
01:01.46
Katherine de Bry
F
63
NCR
5
6
01:02.84
Carolyn Worthy
F
60
NOF
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.28
Clary Munns
F
67
NBT
2
9
00:39.72
Jeanne Raper
F
65
NNC
3
8
00:40.55
Anita Saviane
F
68
NCS
4
7
00:41.08
Nerida Murray
F
66
NBM
5
6
00:43.94
Violet Wilkinson
F
65
NWG
6
5
00:45.72
Heather Cachia
F
65
NCL
7
4
00:49.24
Sandi Rigby
F
66
NSP
8
3
00:59.11
Patricia McCarthy
F
66
NCK
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:45.98
Kay Burton
F
72
NBM
2
9
00:47.97
Norma O'Brien
F
74
NCR
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:48.23
Jan Finn
F
77
NRT
2
9
00:58.10
Gloria Oldfield
F
75
NML
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:14.51
Zena Blackwell
F
83
NCK
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.75
Val Lincoln
F
87
NGS
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.03
Chris Ledbrook
M
22
NPN
2
9
00:30.86
Mark McDonald
M
24
NBT
3
8
00:35.81
Stefan Janic
M
22
NSA
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.64
Cameron Jones
M
29
NWG
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.13
Hector Castro
M
31
NSP
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.60
Paul Murray
M
44
NNC
2
9
00:31.89
Peter Nix
M
44
NBT
3
8
00:32.68
Todd McEvoy
M
42
NLP
4
7
00:36.61
Wayne Gentles
M
40
NBT
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.20
Greg Lewin
M
46
NRY
2
9
00:34.19
Brett Fraser
M
49
NPN
3
8
00:35.12
John Martin
M
46
NBT
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.17
John Harvey
M
50
NSP
2
9
00:30.09
Paul Zampieri
M
51
NPN
3
8
00:34.62
Anthony Horadam
M
54
NBT
4
7
00:51.18
Terry Gainey
M
54
NWS
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.92
Gordon Whyte
M
59
NWG
2
9
00:33.66
John Amery
M
57
NRY
3
8
00:34.77
Stephen Murray
M
59
NSA
4
7
00:36.87
John Smith
M
59
NCK
5
6
00:36.94
Mark Burrough
M
55
NCL
6
5
00:37.39
Sydney Van Ewyk
M
58
NWG
7
4
00:37.90
Steven Wilton
M
56
NBT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.26
Stephen Harvey
M
64
NPN
2
9
00:32.21
Russell McLeod
M
61
NCT
3
8
00:34.45
Peter Harvey
M
62
NPN
4
7
00:38.11
Ron Giveen
M
64
NWG
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:45.58
Graham Campbell
M
67
NWG
2
9
00:49.71
Terence Hampson
M
66
NCR
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.75
Gary Stutsel
M
72
NML
2
9
00:35.33
Tony Goodwin
M
74
NML
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.05
Arthur Lith
M
76
NWG
2
9
00:38.67
Colin Cliff
M
76
NWS
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:54.99
Bill Walker
M
82
NNC
2
9
00:56.03
John Notley
M
84
NLC