All Meet RESULTS
NSW BPS-7 Clarence River Results
11th JUNE 2011
Team Manager results
Event: 1 400 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:51.22
Jemma Werrell
F
22
NCH
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
09:11.33
Cassie Anderson
F
31
NBT
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:05.00
Naomi Watson
F
39
NCK
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:06.44
Wendy McMurtrie
F
44
NPM
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:28.91
Yvonne Perkins
F
47
NWG
2
9
07:20.16
Nicolette Ryan
F
49
NCM
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:14.72
Kay Donnan
F
54
NNC
2
9
06:40.81
Jane Noake
F
54
NSP
3
8
06:43.22
Jane Lawrence
F
53
NCM
4
7
07:39.33
Pamela Bates
F
54
NCM
5
6
09:16.62
Linda Horton
F
54
NCM
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:41.85
Karen Urquhart
F
55
NCM
2
9
08:15.22
Helen Rubin
F
59
NRY
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:45.68
Leonie Daley
F
60
NCM
0
07:02.09
Lyn May
F
62
QTT
2
9
07:12.08
Maureen Woodcock
F
62
NNC
0
07:26.44
Terry Carter
F
61
QMM
3
8
07:28.29
Gail Wright
F
60
NCK
4
7
07:54.10
Judy King
F
63
NCM
5
6
08:09.27
Nancy Whiteley
F
64
NPM
6
5
08:16.07
Helen Campbell
F
63
NWG
0
08:58.40
Patricia Robinson
F
62
QBR
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
07:35.43
Toni Cameron
F
66
QMM
1
10
08:22.75
Christine Carter
F
69
NPM
2
9
09:59.81
Pamela Smith
F
66
NCM
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
06:39.00
Margaret Fittock
F
70
QMM
1
10
08:31.06
Robin Carson
F
72
NNC
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
08:11.95
Jan Finn
F
77
NRT
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
12:20.50
Val Smith
F
83
QTT
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:02.10
James Wheeler
M
43
NCM
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:46.50
Stephen Brown
M
48
NBT
2
9
07:16.88
Ross Cummins
M
48
NPM
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:04.46
Mark Patterson
M
54
NSP
0
05:47.35
Jim Dougherty
M
51
INV
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:33.06
Michael Cockrem
M
56
NNC
2
9
05:47.25
Owen Sinden
M
56
NCT
3
8
06:07.31
Steve Stallard
M
58
NNC
4
7
06:10.31
Phillip Farmer
M
59
NNC
5
6
08:18.02
Jeffrey Thompson
M
57
NPM
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:51.00
Trevor Armstrong
M
63
NCM
2
9
07:16.09
Alan Lawrence
M
60
NCM
3
8
07:21.09
Ron Giveen
M
64
NWG
4
7
08:13.07
Dennis Moore
M
62
NCK
5
6
08:49.63
Nick Woodcock
M
63
NNC
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:00.69
Wilson Gamble
M
67
NWG
2
9
06:48.22
Ray Hunt
M
68
NCM
3
8
07:00.59
David Robins
M
69
NAM
4
7
08:32.25
Graham Campbell
M
67
NWG
5
6
09:36.47
Colin Cook
M
65
NNC
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
06:29.78
Michael Lynch
M
70
QTT
1
10
06:45.79
Max Henry
M
70
NHS
2
9
07:28.27
Gordon Creek
M
70
NMS
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
08:34.19
Ray Burridge
M
75
NCM
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
10:44.87
Bill Walker
M
82
NNC