All Meet RESULTS
NSW BPS-13 Warringah Results
8th OCTOBER 2011
Provisional records
TM results
Event: 11 50 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.20
Carolyn Koeller
F
22
NRY
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.79
Helen Wallace
F
28
NSP
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:58.69
Wendy Magnus
F
33
NRY
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.64
Natalie Jeffreys
F
37
NWY
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:48.37
Yvette Cotton
F
40
NRY
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.81
Katherine Ahern
F
48
NML
2
9
00:42.15
Louise Price
F
49
NSP
3
8
00:44.69
Susan Leech
F
48
NRY
4
7
00:49.29
Julia Atkins
F
48
NWG
5
6
00:55.84
Kathryn Henson
F
49
NCL
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.37
Kim Brennan
F
54
NPN
2
9
00:48.55
Maxine Peacock-Smith
F
54
NWG
3
8
00:49.79
Maureen Pollock
F
53
NRY
4
7
00:50.22
Claire Oxlade
F
52
NWG
5
6
00:54.41
Robina Fellner
F
53
NCL
6
5
00:54.47
Jane Noake
F
54
NSP
7
4
00:57.48
Wendy Sheppard
F
51
NCL
8
3
01:03.01
Pamela Dawes
F
53
NWG
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:47.88
Shane Batchelor
F
56
NSP
2
9
00:50.05
Cecelia Kaye
F
59
NTN
3
8
00:51.16
Nicola Pervan
F
57
NWG
4
7
00:55.07
Margaret Cox
F
57
NML
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:50.59
Marion Harrison
F
61
NWG
2
9
00:51.45
Helen White
F
61
NNS
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.58
Diana Hill
F
65
NRY
2
9
01:11.63
Bridget Cook
F
67
NWG
3
8
01:11.64
Agnete England
F
69
NML
4
7
01:25.66
Shirley Lewin
F
67
NRY
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:19.58
Denise Casey
F
76
NWG
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:12.75
Barbara Vickers-Baker
F
85
NML
2
9
01:50.47
Joan Morgans
F
87
NWG
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.90
Jason McConnell-Leech
M
20
NRY
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:43.18
Cameron Jones
M
29
NWG
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.44
Ryan Dorin
M
32
NNS
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.03
Peter Kerr
M
35
NSP
2
9
00:41.25
Pascal Blanquer
M
37
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.86
Scott Hay
M
42
NBT
2
9
00:36.74
Darren Fraser
M
44
NPN
3
8
00:40.19
Richard Van Der Reyden
M
43
NSP
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.15
Tony Tooher
M
49
NWG
2
9
00:38.72
Greg Lewin
M
46
NRY
3
8
00:41.02
Ian Wilson
M
46
NMR
4
7
00:45.05
Simon Lilly
M
48
NWG
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.22
Keith Bourdon
M
54
NWG
2
9
00:49.69
Paul Bailey
M
50
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.51
David King
M
58
NCL
2
9
00:43.33
Garry Fletcher
M
57
NPN
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:43.35
Kevin Phillips
M
61
NNC
2
9
00:45.00
Stephen Morrissey
M
60
NBT
3
8
00:45.04
Lindsay Brice
M
60
NML
4
7
00:50.21
Max Taylor
M
60
NML
5
6
00:53.41
Neil Keele
M
61
NGS
6
5
01:07.72
Nick Woodcock
M
63
NNC
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:49.25
Ian Sharp
M
68
NML
2
9
00:57.93
Patrick Chandler
M
67
NWG
3
8
01:06.87
Graham Campbell
M
67
NWG
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.73
Tony Goodwin
M
74
NML
2
9
00:42.32
Peter Kaupert
M
70
NWG
3
8
00:51.85
James Reynolds
M
71
NWG
4
7
00:56.82
Raymond Watson
M
74
NML
5
6
01:02.33
Bruce Hartwell
M
74
NRY
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:55.28
Bill Atkinson
M
77
NSP
2
9
01:07.99
Jack Lewin
M
76
NRY
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.29
Fred Elsom
M
81
NET