All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 2 at North Sydney Results
16th FEBRUARY 2013
Event: 4 50 Butterfly
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.14
Connie Gorham
F
20
NBT
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.25
Catherine Todd
F
27
NRY
2
9
00:34.26
Melanie Speet
F
29
NNS
3
8
00:37.32
Alison Sakurovs
F
28
NMR
4
7
00:52.41
Sarah Mulligan
F
25
NLP
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.11
Katie Nilan
F
32
NWG
2
9
00:35.29
Helen Wallace
F
30
NSP
3
8
00:39.33
Noriko Goto
F
34
NCP
4
7
00:59.02
Cassie Anderson
F
33
NRY
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.70
Isla Hale
F
36
NNS
2
9
00:32.91
Sarah Koch
F
35
NNS
3
8
00:35.35
Ingrid Van Der Wel
F
39
NPN
4
7
00:35.89
Natalie Clarence
F
38
NRY
5
6
00:36.63
Rebecca Randazzo
F
37
NSA
6
5
00:38.78
Jane Nixon
F
35
NNS
7
4
00:48.62
Melody XU
F
35
NNS
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.82
Peta Opperman
F
42
NSA
2
9
00:37.86
Harriet Playle
F
41
NCH
3
8
00:44.53
Jane Bowen
F
42
NNS
4
7
00:53.21
Catherine Sky
F
44
NNS
5
6
00:55.01
Linda Horiuchi
F
42
NNS
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.23
Vicky Watson
F
47
NRY
2
9
00:59.95
Leanne Deefholts
F
48
NCL
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.64
Patricia Appleby
F
50
NWG
2
9
00:40.26
Michelle Stonehouse
F
51
NBT
3
8
00:43.46
Debbie DE Ridder
F
51
NCL
4
7
00:47.07
Desne Doman
F
51
NNS
5
6
00:49.52
Ann Reid
F
51
NTN
6
5
00:54.27
Karen Battersby
F
52
NML
7
4
00:54.37
Jenny Shay
F
53
NLP
8
3
01:03.79
Kathryn Henson
F
51
NCL
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.96
Jenny Whiteley
F
55
NRY
2
9
00:44.96
Maureen Pollock
F
55
NRY
3
8
00:54.71
Mandy Coggins
F
56
NTN
4
7
01:06.77
Sally Hatcher
F
57
NPN
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.44
Jan Taylor
F
61
NNS
2
9
00:44.72
Wendy Gordon
F
60
NNC
3
8
01:17.32
Helen Rubin
F
61
NRY
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:53.70
Jeanne Raper
F
67
NNC
2
9
00:56.35
Annie Cooke
F
69
NPT
3
8
01:04.39
Pauline Rohan
F
65
NTN
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.22
Nick Grinter
M
22
NSA
2
9
00:31.66
Tristan Hartley
M
24
NWO
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.73
Nathan Eaves
M
29
NRY
2
9
00:32.31
Ben Richards
M
28
NTH
3
8
00:33.30
Richard Burchfield
M
27
NSP
4
7
00:36.51
Christopher Mulhern
M
28
NSA
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.59
Luke Ranson
M
33
NNS
2
9
00:29.22
Jon Piesnik
M
30
NNC
3
8
00:30.48
Nicholas Westaway
M
33
NWO
4
7
00:32.68
Dane Russell
M
33
NBT
5
6
00:35.57
Mark Holmes
M
31
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:26.97
Greg Phillips
M
37
NNS
2
9
00:29.60
Andrew Graham
M
36
NNS
3
8
00:30.07
Jonathan Roberts
M
35
NNS
0
00:30.37
Alessandro Bressan
M
35
NCP
4
7
00:30.79
Robert Armitage
M
35
NNS
5
6
00:33.90
Peter Gregory
M
39
NNS
6
5
00:34.07
Joshua Barnes
M
35
NWO
7
4
00:34.16
Vladislav Bondarenko
M
36
NNS
8
3
00:34.63
Pascal Blanquer
M
39
NWO
9
2
00:41.78
Brendan Foley
M
39
NWG
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.79
Glen Hurley
M
41
NTH
2
9
00:32.35
Joe Watkins
M
40
NNS
3
8
00:32.91
Ian McLeod
M
44
NHS
4
7
00:43.30
Stephan Wall
M
41
NNS
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.39
Ricardo Schwanz
M
45
NWO
2
9
00:31.43
Haydn Wood
M
47
NWO
3
8
00:31.63
Cameron Powell
M
45
NSP
4
7
00:31.71
Vassili Efimov
M
45
NWO
5
6
00:32.20
Craig Magnusson
M
48
NHS
6
5
00:32.24
Andrew Maggs
M
46
NCP
7
4
00:32.69
Paul Murray
M
46
NNC
8
3
00:33.13
Darren Paton
M
45
NSP
9
2
00:33.21
Allan Samuels
M
49
NSA
10
1
00:33.82
Nick Ward
M
49
NWO
11
1
00:34.47
Richard Short
M
49
NSA
12
1
00:36.93
Craig Smith
M
45
NSP
13
1
00:37.84
Brian Beveridge
M
48
NWO
14
1
00:39.06
Grant Parr
M
48
NNS
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.18
Neal Moores
M
50
NNS
2
9
00:30.78
Stuart Meares
M
52
NWG
3
8
00:32.49
John Widmer
M
52
NSA
4
7
00:33.07
Hiroto Homma
M
50
NNS
5
6
00:35.82
Roger Haines
M
51
NPT
6
5
00:36.21
Tony Tooher
M
51
NWG
7
4
00:38.64
Steve Haberley
M
52
NSA
8
3
00:38.84
William Watkins
M
51
NSP
9
2
00:40.98
Andrew McCrindell
M
50
NRY
10
1
00:44.76
Trevor Dobbie
M
52
NRY
11
1
00:53.53
Paul Bailey
M
52
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.95
Mark Morgan
M
56
NWG
2
9
00:31.84
John DE Vries
M
55
NNS
3
8
00:37.08
Dennis McKee
M
59
NSG
4
7
00:37.75
Keith Bourdon
M
56
NWG
5
6
00:40.29
Kim Beazley
M
59
NSG
6
5
00:42.93
Owen Sinden
M
58
NCT
7
4
00:44.43
David Harget
M
57
NSA
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.42
Gordon Whyte
M
61
NWG
2
9
00:34.35
Stuart Ellicott
M
61
NHS
3
8
00:36.34
Milton O'Dell
M
60
NSP
4
7
00:38.39
Graham Mundy
M
63
NSA
5
6
00:42.52
Alvin Parr-Whalley
M
60
NNS
6
5
00:43.00
Harry Henderson
M
63
NHS
7
4
00:49.50
Lindsay Brice
M
62
NML
8
3
00:56.26
Peter Myers
M
62
NWG
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:45.25
Peter Sheean
M
69
NCB
2
9
00:50.03
David McMahon
M
66
NNS
3
8
01:04.14
Ted Samojlowicz
M
67
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:46.28
Christopher Lock
M
71
NRY
2
9
00:53.48
Max Henry
M
72
NHS
3
8
00:55.67
Ian Sharp
M
70
NML
0
00:57.37
Kerry Ryan
M
72
NSP
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.80
Tony Goodwin
M
76
NML
2
9
01:04.52
Michael Gordon
M
76
NML
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.31
Bill Walker
M
84
NNC
0
01:39.68
Thomas Ryan
M
81
INV