All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 7 - Clarence River Results
8th JUNE 2013
Event: 5 50 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.25
Emma Rogers
F
20
NSP
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.19
Sarah Daley
F
34
NCM
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.40
Peta Messent
F
42
NSA
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.84
Sandra Rogers
F
49
NSP
2
9
00:40.37
Leanne Murphy
F
48
NCM
3
8
00:43.97
Khyiah Angel
F
48
NRY
4
7
00:50.15
Belinda Chant
F
46
NCM
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.20
Katherine Ahern-Sharpe
F
50
NML
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.79
Jane Lawrence
F
55
NCM
2
9
00:41.06
Karen Urquhart
F
57
NCM
0
00:41.31
Therese Crollick
F
56
QDU
3
8
00:42.10
Jane Noake
F
56
NSP
4
7
00:45.50
Jillian Ennever
F
58
NCM
0
00:46.16
Sally Mansfield
F
56
QDU
5
6
00:48.90
Pamela Bates
F
56
NCM
6
5
00:50.50
Lynne Eke
F
56
NCM
7
4
00:56.75
Linda Horton
F
56
NCM
8
3
00:56.88
Julie Henry
F
56
NCM
9
2
01:05.66
Gai Pritchett
F
58
NCM
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.75
Gail Wright
F
62
NCK
2
9
00:42.53
Bobbie Winger
F
60
NCM
3
8
00:43.62
Leonie Daley
F
62
NCM
0
00:45.94
Terry Carter
F
63
QMM
4
7
00:53.10
Donna Pierce
F
61
NCM
0
00:57.03
Lyn Delle Coste
F
63
QTT
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.53
Jeanne Raper
F
67
NNC
2
9
00:45.00
Judy King
F
65
NCM
3
8
01:00.63
Patricia McCarthy
F
68
NCK
4
7
01:01.19
Jan Klein
F
68
NCM
5
6
01:02.47
Pamela Smith
F
68
NCM
6
5
01:08.72
Lynette McQueen
F
69
NCM
0
01:23.07
Suzanne Misson
F
66
QTT
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
00:40.94
Margaret Fittock
F
72
QMM
1
10
00:48.37
Jamie Turner
F
72
NRY
0
00:52.78
Robyn Hughes
F
73
QTT
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
01:03.19
Barbara Maynard
F
79
QTT
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
01:19.10
Val Smith
F
85
QTT
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.06
Scott Morschel
M
40
NCM
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.75
Craig Smith
M
45
NSP
2
9
00:28.16
Allan Samuels
M
49
NSA
0
00:33.44
Paul Crollick
M
48
QDU
3
8
00:33.84
James Wheeler
M
45
NCM
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.53
Ross Cummins
M
50
NPM
2
9
00:49.94
Anthony (Tony) Seul
M
50
NCM
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.50
Owen Sinden
M
58
NCT
0
00:33.57
Michael Mansfield
M
57
QDU
2
9
00:34.59
Matthew Eke
M
57
NCM
3
8
00:39.04
Timothy Cashman
M
58
NCM
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.40
Peter McGregor
M
60
NCM
2
9
00:35.97
Dennis Moore
M
64
NCK
3
8
00:36.38
John Smith
M
61
NCK
4
7
00:36.81
Paul Vallis
M
60
NSA
5
6
00:39.00
Rodney Sandell
M
60
NMS
6
5
00:41.72
Barry Serjeant
M
60
NCM
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.94
Trevor Armstrong
M
65
NCM
2
9
00:34.38
Wilson Gamble
M
69
NWG
3
8
00:45.78
Kennith Adams
M
67
NCM
4
7
00:49.59
Graham Campbell
M
69
NWG
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.66
Gary Stutsel
M
74
NTN
2
9
00:38.60
Carl Wallace
M
71
NNC
3
8
00:42.97
Donald Lee
M
70
NCM
4
7
00:43.84
Gordon Creek
M
72
NCK
5
6
00:49.47
Helmut Klein
M
72
NCM
6
5
00:50.56
Alan Moore
M
72
NNC
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.31
Colin Stanford
M
75
NSA
0
00:41.68
David Misson
M
75
QTT
2
9
00:51.19
Ray Burridge
M
77
NCM
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:58.84
Malcolm Harrison
M
83
NNC
2
9
01:13.44
David Abrahams
M
83
NCM