All Meet RESULTS
NSW Branch Pointscore Carnival - Round 10 at Ryde Results
31st AUGUST 2013
Event: 6 100 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:28.21
Samantha Chalmers
F
26
NNS
2
9
01:32.95
Barbara Capellini
F
27
NRY
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:15.50
Georgi Kinsela
F
34
NSP
2
9
01:50.13
Emily Wilkinson
F
31
NSN
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:24.91
Sarah Koch
F
35
NNS
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:46.69
Angelique Solimon
F
42
NCL
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:39.22
Nicolee Martin
F
48
NTN
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:42.29
Susan Leech
F
50
NRY
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:53.25
Maureen Pollock
F
55
NRY
2
9
01:57.93
Jane Noake
F
56
NSP
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:39.26
Wendy Gordon
F
60
NNC
2
9
01:53.12
Helen White
F
63
NNS
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:02.38
Elly Ramon
F
65
NPT
2
9
02:13.23
Elizabeth Buscaino
F
68
NLP
3
8
03:07.67
Shirley Lewin
F
69
NRY
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:25.12
Maureen Hall
F
73
NWS
2
9
02:43.22
Agnete England
F
71
NML
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:21.64
Vladislav Bondarenko
M
36
NNS
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:18.72
Noritaka Fujikawa
M
40
NWO
2
9
01:20.79
Scott Hay
M
44
NBT
3
8
01:28.18
Scott Andrews
M
44
NCL
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:13.78
Russell Albertyn
M
46
NCL
2
9
01:28.00
Greg Lewin
M
48
NRY
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:26.09
Stephen Thompson
M
54
NSA
2
9
01:29.59
Daniel Harding
M
50
NCL
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:24.09
Gregory Olsen
M
57
NSA
2
9
01:30.30
Owen Sinden
M
58
NCT
3
8
01:43.66
William Eversham
M
56
NTN
4
7
01:51.66
Kenneth Pritchard
M
57
NRY
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:34.49
Russell Mcleod
M
63
NCT
2
9
01:38.66
Mike Ayres
M
63
NRY
3
8
01:53.00
Peter Myers
M
62
NWG
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:49.59
Michael Dunn
M
69
NNC
2
9
02:15.71
Peter Rawling
M
68
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:34.59
Peter Kaupert
M
72
NWG
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:27.05
Tony Goodwin
M
76
NML
2
9
02:10.98
Raymond Watson
M
76
NML
3
8
03:01.07
Jack Lewin
M
78
NRY
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:46.94
Bill Walker
M
84
NNC
Men 95-99
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:07.54
Jack Matheson
M
96
NSH