All Meet RESULTS
NSW Short Course Championships Results
19th OCTOBER 2013
Event: 5 50 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.25
Emma Rogers
F
20
NSP
2
9
00:29.60
Monique Howard
F
23
NBT
3
8
00:29.96
Dayle McMillan
F
24
NSP
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.63
Angela Chau
F
25
NSA
0
00:30.83
Samantha Chalmers
F
26
NNS
2
9
00:34.71
Rebecca Johnson
F
27
NCN
3
8
00:36.39
Megan Beven
F
25
NCN
4
7
00:36.41
Alison Sakurovs
F
28
NMR
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.92
Georgi Kinsela
F
34
NSP
2
9
00:31.33
Atsuko McGowan
F
34
NTN
3
8
00:32.08
Marianne Tweedie
F
30
NTN
4
7
00:33.42
Amanda U
F
33
NCL
5
6
00:45.30
Viridiana Silva Pérez
F
31
NCN
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.70
Alexandra Grove
F
36
NCN
2
9
00:46.98
Jodie Burke
F
36
NSP
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
00:35.56
Kylie Woods
F
43
VDC
1
10
00:40.71
Yvette Cotton
F
42
NRY
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.46
Nicolee Martin
F
48
NTN
2
9
00:43.58
Khyiah Angel
F
48
NRY
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.61
Susan Leech
F
50
NRY
2
9
00:35.91
Ann Reid
F
51
NTN
3
8
00:38.49
Crawford O'Brien
F
52
NTN
4
7
00:38.58
Jillian Pateman
F
54
NBM
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.07
Narelle Day
F
58
NOF
2
9
00:43.47
Petrina Quinn
F
55
NTN
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.21
Jan Bradshaw
F
60
NML
2
9
00:48.05
Mary Woodward
F
61
NML
3
8
00:48.27
Sue Reinker
F
64
NBT
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.17
Clary Munns
F
69
NBT
2
9
00:39.77
Jeanne Raper
F
67
NNC
3
8
00:40.85
Elly Ramon
F
65
NPT
4
7
00:42.29
Violet Wilkinson
F
67
NWG
5
6
00:45.01
Pamela Rawling
F
66
NML
6
5
00:49.00
Heather Cachia
F
67
NCL
7
4
00:54.28
Suzanne Millar
F
66
NML
8
3
00:56.87
Marion Dreyer
F
66
NML
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:45.25
Jamie Turner
F
72
NRY
2
9
00:59.63
Agnete England
F
71
NML
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:07.80
Diana Moore
F
83
NWG
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:15.52
Opal Eddy
F
87
NTN
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:25.23
Steven Nguyen
M
23
NMR
2
9
00:27.18
Kade Burgess
M
18
NTN
3
8
00:31.44
Daniel Rumsey
M
24
NPT
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.28
Christopher Mulhern
M
28
NSA
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.24
Peter Johnston
M
34
NMR
2
9
00:28.91
Dane Russell
M
33
NBT
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:25.68
Stewart Gough
M
37
NBT
2
9
00:28.05
Hugh Watson
M
37
NSP
3
8
00:29.78
Matthew Mortimer
M
39
NML
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.01
Peter Thiel
M
42
NTS
2
9
00:27.30
Graham Hill
M
42
NSP
3
8
00:27.77
Joseph Tooher
M
42
NWG
4
7
00:28.50
Ian McLeod
M
44
NHS
5
6
00:28.87
Mark Raymond
M
44
NTN
6
5
00:29.15
Scott Hay
M
44
NBT
7
4
00:30.83
David Bale
M
40
NTN
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.01
Ross Cunningham
M
49
NWL
0
00:32.79
Paul Crollick
M
47
QDU
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.19
Stephen Brown
M
50
NBT
2
9
00:27.93
Scott Bidewell
M
53
NPT
3
8
00:30.73
William Watkins
M
51
NSP
4
7
00:31.70
Roger Haines
M
51
NPT
5
6
00:37.57
Roger Dietrich
M
51
NTN
6
5
00:40.91
Graham Edwards
M
54
NMR
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.87
Mark Morgan
M
56
NWG
2
9
00:30.06
Stephen de Lorenzo
M
57
NPN
3
8
00:31.18
Mark Hepple
M
58
NHL
4
7
00:31.98
Brad Cherrie
M
57
NWO
5
6
00:33.89
David Harget
M
57
NSA
6
5
00:34.17
Anthony Horadam
M
56
NBT
7
4
00:37.65
Steven Wilton
M
58
NBT
8
3
00:39.80
Chris Rust
M
57
NBT
9
2
00:40.93
Albert Baumgartner
M
57
NCS
10
1
00:49.75
Remy Reinker
M
55
NBT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.67
Stuart Ellicott
M
61
NHS
2
9
00:30.05
Gordon Whyte
M
61
NWG
3
8
00:33.59
Christopher Coburn
M
60
NPN
4
7
00:35.71
Paul Vallis
M
60
NSA
5
6
00:36.87
Peter Coggins
M
64
NCN
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.51
Alan Brown
M
67
NTS
2
9
00:29.59
Stephen Harvey
M
66
NPN
3
8
00:39.98
Brian Munro
M
68
NSP
4
7
00:44.16
Ted Samojlowicz
M
67
NML
5
6
00:49.04
Graham Campbell
M
69
NWG
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.80
Gary Stutsel
M
74
NTN
2
9
00:33.49
Alfred Moufarrige
M
72
NTS
3
8
00:34.63
Robert Kirkbride
M
70
NOF
4
7
00:36.13
John Pagden
M
72
NWG
5
6
00:36.95
Ian Sharp
M
70
NML
6
5
00:38.89
Peter Joseph
M
72
NTS
7
4
00:45.59
James Reynolds
M
73
NWG
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.28
Tony Goodwin
M
76
NML
2
9
00:37.38
Colin Stanford
M
75
NSA
3
8
00:40.51
Kent Smith
M
75
NWG
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.16
Max Van Gelder
M
83
NWG
2
9
00:45.47
Geoffrey Llewellyn
M
80
NCN
3
8
00:46.77
Noel Peters
M
82
NWG
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:47.54
Ossie Doherty
M
87
NWG
Men 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:19.68
John-William Steen
M
90
NWG