All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 4 - North Sydney Results
15th FEBRUARY 2014
Event: 1 50 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.80
Emma Rogers
F
21
NSP
2
9
00:32.06
Georgia Kickert
F
22
NPT
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.50
Samantha Chalmers
F
27
NNS
2
9
00:34.75
Emma Stack
F
28
NLC
3
8
00:37.34
Sarah Mulligan
F
26
NLP
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.30
Melanie Speet
F
30
NNS
2
9
00:30.40
Zsuzsanna Molnar
F
30
NPN
3
8
00:34.59
Kathryn Davenport
F
34
NRY
4
7
00:40.17
Alice Wilson
F
30
NNS
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.96
Isla Hale
F
37
NNS
2
9
00:41.80
Motoko Kono
F
39
NNS
3
8
00:42.40
Carolyn Samojlowicz
F
38
NML
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.10
Christina Echols
F
44
NNS
2
9
00:33.05
Peta Messent
F
43
NSA
3
8
00:33.60
Kathy Andrews
F
44
NRY
4
7
00:33.67
Heidi Roche
F
42
NSP
5
6
00:35.26
Kylie Woods
F
44
NBR
6
5
00:37.07
Kirsty Cranfield
F
40
NNS
7
4
00:39.34
Bevin Aston
F
41
NNS
8
3
00:39.56
Yvette Cotton
F
43
NRY
9
2
00:40.84
Linda Horiuchi
F
43
NNS
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.41
Vicky Watson
F
48
NRY
2
9
00:32.18
Julia Riedl
F
47
NRY
3
8
00:33.10
Michelle Daley
F
47
NWO
4
7
00:38.45
Jean Edge
F
48
NSP
5
6
00:41.53
Khyiah Angel
F
49
NRY
6
5
00:42.01
Robyn Howard
F
45
NWG
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.55
Sandra Rogers
F
50
NSP
2
9
00:34.75
Susan Leech
F
51
NRY
3
8
00:35.18
Katherine Ahern-Sharpe
F
51
NML
4
7
00:35.44
Caron Peacock
F
52
NWG
5
6
00:35.49
Ann Reid
F
52
NTN
6
5
00:35.84
Julia Atkins
F
51
NWG
7
4
00:36.33
Jenny Shay
F
54
NLP
8
3
00:36.88
Michelle Stonehouse
F
52
NBT
9
2
00:37.00
Tracey Whalan
F
52
NNC
10
1
00:39.35
Desne Doman
F
52
NNS
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.69
Julie-Anne West
F
57
NET
2
9
00:40.14
Jenni Burgess
F
55
NLC
3
8
00:40.62
Amanda Coggins
F
57
NTN
4
7
00:40.90
Anne Power
F
55
NRY
5
6
00:41.33
Sandie Bredemeyer
F
59
NRY
6
5
00:44.09
Sally Hatcher
F
58
NPN
7
4
00:44.64
Vesna Mirkovic
F
57
NLP
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.63
Debra Thackeray
F
61
NML
2
9
00:38.18
Margaret Peace
F
60
NSA
3
8
00:39.00
Dawn Gledhill
F
64
NML
4
7
00:39.17
Wendy Gordon
F
61
NNC
5
6
00:40.60
Cecelia Kaye
F
62
NTN
6
5
00:40.69
Marie Taylor
F
61
NML
7
4
00:40.74
Nicola Pervan
F
60
NWG
8
3
00:40.81
Christine Stock
F
61
NRY
9
2
00:41.78
Catherine Alexander
F
60
NTN
10
1
00:42.63
Helen White
F
64
NNS
11
1
00:42.71
Johanna Kingma
F
63
NET
12
1
00:52.12
Jane Saye
F
62
NTN
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:43.05
Violet Wilkinson
F
68
NWG
2
9
00:45.12
Pamela Rawling
F
67
NML
3
8
00:46.49
Ruth Fitzpatrick
F
66
NML
4
7
00:47.18
Susan Anderson
F
65
NML
5
6
00:48.35
Heather Cachia
F
68
NCL
6
5
00:53.02
Elizabeth Buscaino
F
69
NLP
7
4
00:53.44
Jill Connolly
F
67
NWG
8
3
00:56.36
Sue Curry
F
66
NRY
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.03
Clary Munns
F
70
NBT
2
9
00:44.25
Annie Cooke
F
70
NPT
3
8
00:44.50
Jamie Turner
F
73
NRY
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:53.57
Marion Robertson
F
77
NML
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:07.13
Barbara Murphy
F
83
NCB
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.85
Nicholas Grinter
M
23
NSA
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.26
Tristan Bray
M
29
NWO
2
9
00:36.28
Hugo Foong
M
29
NLC
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
00:27.64
Giuseppe Inzerilli
M
33
INV
1
10
00:28.57
Nicholas Westaway
M
34
NWO
2
9
00:30.74
Luke Parr
M
32
NNS
3
8
00:31.98
Mark Holmes
M
32
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.31
Bill Kaye
M
35
NNS
2
9
00:27.42
Robert Armitage
M
36
NNS
3
8
00:27.53
Jonathan Roberts
M
36
NNS
4
7
00:30.18
Euan MACLEOD
M
39
NRY
5
6
00:31.60
Vladislav Bondarenko
M
37
NNS
6
5
00:33.90
Robert Adam
M
38
NLC
7
4
00:34.88
Oscar Perez-Concha
M
36
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.58
Angus Warden
M
41
NAM
2
9
00:29.95
Peter Gregory
M
40
NNS
3
8
00:30.19
Matthew Mortimer
M
40
NML
4
7
00:30.77
Noritaka Fujikawa
M
41
NWO
5
6
00:30.90
Joe Watkins
M
41
NNS
6
5
00:31.54
Stephan Wall
M
42
NNS
7
4
00:33.80
Trevor Beswick
M
44
NNS
8
3
00:41.92
Gary Chaklam Lee
M
40
NWO
9
2
00:44.83
Martin McConville
M
43
NRY
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.12
Hiroshi Mizutani
M
46
NLC
2
9
00:29.76
Ian McLeod
M
45
NHS
3
8
00:30.58
Mark O'Sullivan
M
48
NCR
4
7
00:32.15
Todd McEvoy
M
45
NLP
5
6
00:33.66
Sean Donovan
M
49
NLP
6
5
00:33.92
Andrew Bursill
M
49
NRY
7
4
00:38.84
Chris Murphy
M
47
NNS
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.55
Jon Hawton
M
50
NBT
2
9
00:28.75
Hiroto Homma
M
51
NNS
3
8
00:28.86
John Kain
M
52
NNS
4
7
00:29.18
Greg Solomons
M
50
NLC
5
6
00:29.62
Allan Samuels
M
50
NSA
6
5
00:31.18
Wayne Sherson
M
52
NWO
7
4
00:31.47
Roger Haines
M
52
NPT
8
3
00:31.88
Nick Ward
M
50
NWO
9
2
00:32.42
William Watkins
M
52
NSP
10
1
00:32.65
Richard Short
M
50
NSA
11
1
00:32.88
Colin Reyburn
M
50
NNS
12
1
00:33.80
Andrew McCrindell
M
51
NRY
13
1
00:34.32
Geoffrey Kendall
M
53
NWG
14
1
00:35.18
Simon Lilly
M
51
NWG
15
1
00:38.30
Craig Williams
M
54
NLP
16
1
00:38.63
Tim Batt
M
53
NSP
17
1
00:39.51
Paul Bailey
M
53
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.19
John DE Vries
M
56
NNS
2
9
00:31.81
Brad Cherrie
M
58
NWO
3
8
00:32.21
Keith Bourdon
M
57
NWG
4
7
00:32.84
Owen Sinden
M
59
NCT
5
6
00:32.88
Scott McLeod
M
55
NNS
6
5
00:33.60
David Ricketts
M
58
NLP
7
4
00:34.11
David Goninan
M
57
NNC
8
3
00:34.82
Robert Donovan
M
59
NLP
9
2
00:36.03
Laurence Norman
M
58
NNS
10
1
00:45.50
Victor Libdy
M
55
NCT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.37
David King
M
61
NCL
2
9
00:30.48
Stuart Ellicott
M
62
NHS
3
8
00:31.32
Gordon Whyte
M
62
NWG
4
7
00:32.70
Ken Ryan
M
63
NWO
5
6
00:33.06
Kim Beazley
M
60
NSG
6
5
00:33.70
Milton O'Dell
M
61
NSP
7
4
00:34.46
Stephen Morrissey
M
63
NBT
8
3
00:34.73
Alan Burgess
M
63
NRY
9
2
00:35.19
Peter Mulholland
M
64
NML
10
1
00:49.85
Chris Daly
M
60
NNS
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.36
John Wynberg
M
65
NNS
2
9
00:39.90
Ron Giveen
M
67
NWG
3
8
00:40.18
Kevin Haskell
M
65
NET
4
7
00:43.36
Ted Samojlowicz
M
68
NML
5
6
00:46.34
Peter Rawling
M
69
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.67
Peter Sheean
M
70
NCB
2
9
00:35.78
Ian Sharp
M
71
NML
3
8
00:35.91
Christopher Lock
M
72
NRY
4
7
00:37.03
Max Henry
M
73
NHS
5
6
00:40.97
Peter Murray
M
71
NNS
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.31
Tony Goodwin
M
77
NML
2
9
00:37.30
Arthur Lith
M
79
NWG
3
8
00:54.79
Vic Spagnardi
M
76
NSP
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.87
Bill Atkinson
M
80
NSP
2
9
00:54.58
Thomas Ryan
M
82
NWG
3
8
01:09.17
Peter Kendall
M
84
NMM
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:59.34
John Notley
M
87
NLC
Men 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:16.62
John-William Steen
M
91
NWG