All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 4 - North Sydney Results
15th FEBRUARY 2014
Event: 3 50 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.25
Georgia Kickert
F
22
NPT
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.85
Samantha Chalmers
F
27
NNS
2
9
00:44.48
Emma Stack
F
28
NLC
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.14
Anna Barnes
F
34
NPT
2
9
00:51.26
Alice Wilson
F
30
NNS
3
8
00:52.63
Cassie Anderson
F
34
NRY
4
7
00:54.30
Chloe Hatcher
F
30
NPN
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.13
Isla Hale
F
37
NNS
2
9
00:52.36
Sophie Pinon
F
37
NRY
3
8
00:53.16
Motoko Kono
F
39
NNS
4
7
00:57.52
Carolyn Samojlowicz
F
38
NML
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:43.14
Christina Echols
F
44
NNS
2
9
00:49.07
Kirsty Cranfield
F
40
NNS
3
8
00:50.26
Yvette Cotton
F
43
NRY
4
7
00:54.25
Bevin Aston
F
41
NNS
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.96
Julia Riedl
F
47
NRY
2
9
00:46.91
Michelle Daley
F
47
NWO
3
8
00:57.72
Robyn Howard
F
45
NWG
4
7
01:09.93
Khyiah Angel
F
49
NRY
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:45.16
Katherine Ahern-Sharpe
F
51
NML
2
9
00:46.29
Michelle Stonehouse
F
52
NBT
3
8
00:47.60
Susan Leech
F
51
NRY
4
7
00:49.16
Jenny Shay
F
54
NLP
5
6
00:51.16
Julia Atkins
F
51
NWG
6
5
01:04.38
Kathryn Henson
F
52
NCL
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:54.51
Jenni Burgess
F
55
NLC
2
9
00:58.51
Sandie Bredemeyer
F
59
NRY
3
8
00:59.11
Vesna Mirkovic
F
57
NLP
4
7
01:02.57
Sally Hatcher
F
58
NPN
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:50.36
Wendy Gordon
F
61
NNC
2
9
00:51.74
Catherine Alexander
F
60
NTN
3
8
00:52.44
Cecelia Kaye
F
62
NTN
4
7
00:53.69
Dawn Gledhill
F
64
NML
5
6
00:53.72
Christine Stock
F
61
NRY
6
5
00:54.43
Debra Thackeray
F
61
NML
7
4
00:56.16
Helen White
F
64
NNS
8
3
00:56.65
Margaret Peace
F
60
NSA
9
2
00:58.52
Nicola Pervan
F
60
NWG
10
1
01:16.94
Jane Saye
F
62
NTN
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:00.77
Patricia Novikoff
F
68
NML
2
9
01:03.50
Elizabeth Buscaino
F
69
NLP
3
8
01:07.40
Susan Anderson
F
65
NML
4
7
01:25.53
Heather Cachia
F
68
NCL
5
6
01:30.52
Jill Connolly
F
67
NWG
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:52.63
Clary Munns
F
70
NBT
2
9
01:01.28
Jamie Turner
F
73
NRY
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:07.43
Marion Robertson
F
77
NML
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.90
Mark Holmes
M
32
NWO
2
9
00:38.48
Nicholas Westaway
M
34
NWO
3
8
00:46.60
Luke Parr
M
32
NNS
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.40
Vladislav Bondarenko
M
37
NNS
2
9
00:42.53
Euan MACLEOD
M
39
NRY
3
8
00:44.50
Oscar Perez-Concha
M
36
NWO
4
7
00:45.54
Robert Adam
M
38
NLC
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.90
Noritaka Fujikawa
M
41
NWO
2
9
00:36.48
Angus Warden
M
41
NAM
3
8
00:40.18
Matthew Mortimer
M
40
NML
4
7
00:47.97
Trevor Beswick
M
44
NNS
5
6
00:48.16
Brendan Foley
M
40
NWG
6
5
01:07.79
Gary Chaklam Lee
M
40
NWO
7
4
01:15.75
Martin McConville
M
43
NRY
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.32
Hiroshi Mizutani
M
46
NLC
2
9
00:41.50
Todd McEvoy
M
45
NLP
3
8
00:43.19
Chris Murphy
M
47
NNS
4
7
00:44.36
Sean Donovan
M
49
NLP
5
6
00:47.80
Andrew Bursill
M
49
NRY
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.32
John Kain
M
52
NNS
2
9
00:39.23
Tony Tooher
M
52
NWG
3
8
00:40.37
Colin Reyburn
M
50
NNS
4
7
00:43.27
Nick Ward
M
50
NWO
5
6
00:44.90
William Watkins
M
52
NSP
6
5
00:45.54
Andrew McCrindell
M
51
NRY
7
4
00:45.71
Craig Williams
M
54
NLP
8
3
00:45.84
Wayne Sherson
M
52
NWO
9
2
00:46.20
Tim Batt
M
53
NSP
10
1
00:46.48
Simon Lilly
M
51
NWG
11
1
00:46.89
Richard Short
M
50
NSA
12
1
00:53.79
Paul Bailey
M
53
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.60
Owen Sinden
M
59
NCT
2
9
00:41.97
Keith Bourdon
M
57
NWG
3
8
00:46.39
David Ricketts
M
58
NLP
4
7
00:47.98
David Goninan
M
57
NNC
5
6
01:11.16
Robert Donovan
M
59
NLP
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.88
Stuart Ellicott
M
62
NHS
2
9
00:40.23
David King
M
61
NCL
3
8
00:44.59
Milton O'Dell
M
61
NSP
4
7
00:46.20
Stephen Morrissey
M
63
NBT
5
6
00:50.99
Peter Mulholland
M
64
NML
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:52.17
Ted Samojlowicz
M
68
NML
2
9
01:04.99
Kevin Haskell
M
65
NET
3
8
01:06.97
Peter Rawling
M
69
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:43.79
Peter Kaupert
M
73
NWG
2
9
00:49.70
Ian Sharp
M
71
NML
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.72
Tony Goodwin
M
77
NML
2
9
00:59.86
Vic Spagnardi
M
76
NSP
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.74
Bill Atkinson
M
80
NSP
2
9
01:18.04
Thomas Ryan
M
82
NWG
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:03.32
Bill Walker
M
85
NNC
2
9
01:24.30
John Notley
M
87
NLC