All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
4th APRIL 2014
Event: 2 100 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.08
Emma Rogers
F
21
NSP
2
9
01:10.85
Monique Howard
F
24
NBT
3
8
01:16.31
Connie Gorham
F
21
NBT
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.74
Catherine Todd
F
28
NRY
2
9
01:05.58
Angela Chau
F
26
NSA
3
8
01:07.19
Dayle McMillan
F
25
NSP
4
7
01:09.36
Samantha Chalmers
F
27
NNS
5
6
01:09.54
Emma Bartley
F
25
NNC
6
5
01:22.52
Barbara Capellini
F
28
NRY
7
4
01:25.35
Alison Sakurovs
F
29
NMR
8
3
01:41.24
Lucy Dumitrescu
F
25
NHS
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:07.44
Zsuzsanna Molnar
F
30
NPN
2
9
01:10.88
Marianne Tweedie
F
31
NTN
3
8
01:10.89
Brooke Winterton
F
34
NDB
4
7
01:13.97
Kristy Nichols
F
34
NRT
5
6
01:29.49
Chloe Hatcher
F
30
NPN
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:39.59
Carolyn Samojlowicz
F
38
NML
2
9
01:54.29
Jodie Burke
F
37
NSP
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.04
Zoe Dowsett
F
42
NJT
2
9
01:05.44
Jacqui Robinson
F
43
NCR
3
8
01:10.27
Peta Messent
F
43
NSA
4
7
01:20.14
Jane Davis
F
44
NCL
5
6
01:20.60
Cecilia Wensing
F
44
NSP
6
5
01:22.92
Xanthe Lee
F
41
NRT
7
4
01:29.35
Yvette Cotton
F
43
NRY
8
3
01:30.59
Samantha Conlon
F
42
NRT
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.72
Vicky Watson
F
48
NRY
2
9
01:05.48
Pamela Nix
F
47
NNB
3
8
01:11.02
Rachel Ireland
F
48
NSP
4
7
01:13.35
Caroline Makin
F
46
NTN
5
6
01:14.65
Samantha Hurley
F
46
NTH
6
5
01:14.95
Sharon Walsh-Barltrop
F
45
NPM
7
4
01:15.24
Nicolee Martin
F
49
NTN
8
3
01:16.74
Michelle Daley
F
47
NWO
9
2
01:17.01
Cathy Marshall
F
48
NJT
10
1
01:19.96
Megan Blamires
F
45
NBT
11
1
01:38.96
Susan Neuner
F
49
NRT
12
1
01:55.73
Khyiah Angel
F
49
NRY
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:12.69
Sandra Rogers
F
50
NSP
2
9
01:14.28
Anne Smyth
F
54
NTN
3
8
01:18.63
Michelle Stonehouse
F
52
NBT
4
7
01:22.59
Ann Reid
F
52
NTN
5
6
01:25.27
Karline Lindsell
F
51
NWL
5
6
01:25.27
Julia Atkins
F
51
NWG
7
4
01:28.42
Susan Leech
F
51
NRY
8
3
01:30.35
Debra Brown
F
52
NWO
9
2
01:41.03
Vickey Gorham
F
54
NBT
10
1
01:50.82
Vicki Cornthwaite
F
50
NBT
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.14
Jenny Whiteley
F
56
NRY
2
9
01:19.93
Sally Collier
F
55
NNS
3
8
01:22.00
Elizabeth Needham
F
56
NTN
4
7
01:24.34
Margaret Nunn
F
58
NPM
5
6
01:25.06
Kim Brennan
F
57
NPM
6
5
01:26.54
Patricia Lewis
F
55
NCT
7
4
01:26.98
Jillian Pateman
F
55
NBM
8
3
01:30.75
Claire Oxlade
F
55
NWG
9
2
01:33.61
Jane Noake
F
57
NSP
10
1
01:33.91
Amanda Coggins
F
57
NTN
11
1
01:49.05
Lesley Doran
F
58
NNC
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:24.71
Wendy Gordon
F
61
NNC
2
9
01:24.83
Margaret Peace
F
60
NSA
3
8
01:32.36
Belinda Hurdis
F
64
NWO
4
7
01:45.27
Mary Woodward
F
62
NML
5
6
02:17.85
Patricia Johnston
F
61
NMR
6
5
02:31.69
Sue Johnstone
F
61
NWL
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:33.20
Elly Ramon
F
66
NPT
2
9
01:33.56
Brenda Day
F
65
NTN
3
8
01:44.51
Ruth Fitzpatrick
F
66
NML
4
7
01:52.98
Helen Campbell
F
66
NWG
5
6
02:00.57
Heather Cachia
F
68
NCL
6
5
02:00.83
Lynne Harris
F
66
NWG
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:25.61
Heather Morgan
F
70
NRY
2
9
01:27.57
Kaye Beer
F
71
NML
3
8
01:49.41
Jamie Turner
F
73
NRY
4
7
02:01.00
Maureen Hall
F
74
NWS
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:00.20
Robin Carson
F
75
NNC
2
9
02:05.38
Marion Robertson
F
77
NML
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:56.36
Jan Finn
F
80
NRT
2
9
02:33.95
Gwen Strong
F
83
NPN
3
8
02:42.33
Diana Moore
F
84
NWG
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:01.81
Georgene McKenzie-Hicks
F
87
NSA
2
9
02:07.76
Liz Wallis
F
87
NBM
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:28.97
Valerie Lincoln
F
90
NGS
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:58.62
Steven Nguyen
M
24
NMR
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:13.78
Christopher Mulhern
M
29
NSA
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:00.40
Nathan Eaves
M
30
NRY
2
9
01:01.77
Hugh Rothwell
M
34
NWG
3
8
01:08.10
Mark Holmes
M
32
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:00.57
Peter Kerr
M
38
NSP
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:57.85
Bradley Levey
M
42
NNC
2
9
01:00.46
Stephen Emery
M
43
NSP
3
8
01:01.89
Graham Hill
M
43
NSP
4
7
01:03.19
Andre Musto
M
44
NRY
5
6
01:08.78
Matthew Mortimer
M
40
NML
6
5
01:14.53
David Bale
M
41
NTN
7
4
01:34.46
John Bates
M
44
NSP
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.48
Mark Scullard
M
45
NSP
2
9
01:01.88
Andrew Maggs
M
47
NCP
3
8
01:02.80
Paul Murray
M
47
NNC
4
7
01:03.14
Darren Paton
M
46
NSP
5
6
01:04.31
Craig Magnusson
M
49
NHS
6
5
01:05.25
Mark O'Sullivan
M
48
NCR
7
4
01:07.00
Ian McLeod
M
45
NHS
8
3
01:07.29
Stephen Williams
M
47
NRY
9
2
01:07.33
John Murray
M
48
NRY
10
1
01:09.81
Ian Wilson
M
49
NMR
11
1
01:12.02
Anthony Brown
M
49
NSP
12
1
01:20.69
Stephen White
M
45
NCS
13
1
01:21.94
Greg Lewin
M
49
NRY
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:03.15
John Kain
M
52
NNS
2
9
01:04.39
Allan Samuels
M
50
NSA
3
8
01:04.82
Hiroto Homma
M
51
NNS
4
7
01:04.94
Stuart Meares
M
53
NWG
5
6
01:06.15
Scott Bidewell
M
54
NPT
6
5
01:11.21
William Watkins
M
52
NSP
7
4
01:11.90
Roger Haines
M
52
NPT
8
3
01:15.20
Glenn Brown
M
53
NWO
9
2
01:23.96
Ross Cummins
M
51
NPM
10
1
01:31.12
Roger Dietrich
M
52
NTN
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.63
Peter Budd
M
57
NSP
2
9
01:08.32
Joern Sauer
M
57
NSP
3
8
01:08.76
Stephen de Lorenzo
M
58
NPN
4
7
01:10.86
Owen Sinden
M
59
NCT
5
6
01:11.13
Tony Wozniak
M
59
NWG
6
5
01:13.34
Peter Gillings
M
57
NHS
7
4
01:13.50
Jeffrey Price
M
55
NSP
8
3
01:23.34
Stephen Black
M
57
NRY
9
2
01:32.45
Graham Edwards
M
55
NMR
10
1
01:56.32
Victor Libdy
M
55
NCT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.77
Rohan Skea
M
60
NPN
2
9
01:08.93
David King
M
61
NCL
3
8
01:15.33
Kim Beazley
M
60
NSG
4
7
01:16.82
Stephen Murray
M
62
NSA
5
6
01:17.78
Stephen Morrissey
M
63
NBT
6
5
01:20.91
Kevin Ryan
M
60
NWO
7
4
01:21.95
John Collis
M
62
NTN
8
3
01:26.24
Alan Burgess
M
63
NRY
9
2
01:26.71
Lindsay Brice
M
63
NML
10
1
01:28.02
Gary Gilbert
M
61
NPM
11
1
01:28.72
Paul Vallis
M
61
NSA
12
1
01:29.82
Ian Johnston
M
62
NMR
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.86
John Wynberg
M
65
NNS
2
9
01:07.00
Alan Brown
M
68
NTS
3
8
01:09.07
Stephen Harvey
M
67
NPN
4
7
01:13.60
Peter Harvey
M
65
NPN
5
6
01:31.70
Ron Giveen
M
67
NWG
6
5
01:45.48
Ted Samojlowicz
M
68
NML
7
4
01:57.87
Peter Ray
M
66
NGS
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:16.85
Gary Nicholls
M
74
NCR
2
9
01:16.97
William Phillips
M
71
NTS
3
8
01:19.22
Bill Harris
M
73
NWG
4
7
01:23.66
Christopher Lock
M
72
NMM
5
6
01:33.10
Ian Sharp
M
71
NML
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:18.27
Gary Stutsel
M
75
NTN
2
9
01:26.71
Colin Stanford
M
76
NSA
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:33.11
Peter King
M
82
NMM
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:36.00
John Notley
M
87
NLC