All Meet RESULTS
NSW Short Course Championships Results
18th OCTOBER 2014
Event: 17 200 Backstroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:40.21
Emma Rogers
F
21
NSP
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:46.42
Emma Bartley
F
25
NNC
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:30.70
Cassie Anderson
F
34
NRY
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:51.45
Carolyn Samojlowicz
F
38
NML
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:58.02
Katrina Burgess
F
47
NTN
2
9
03:00.48
Caroline Makin
F
46
NTN
3
8
04:49.86
Khyiah Angel
F
49
NRY
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:23.17
Katherine Ahern-Sharpe
F
51
NML
2
9
03:28.91
Lee Mason
F
50
NSP
3
8
03:31.08
Leisa Cass
F
53
NTN
4
7
03:48.60
Deb de Ridder
F
52
NCL
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:52.04
Sally Hatcher
F
58
NPN
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:48.14
Violet Wilkinson
F
68
NWG
2
9
03:54.96
Brenda Day
F
65
NTN
3
8
04:06.95
Pamela Rawling
F
67
NML
4
7
05:14.48
Katherine de Bry
F
66
NCR
5
6
05:25.57
Heather Cachia
F
68
NCL
6
5
05:47.90
Marion Dreyer
F
67
NET
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:11.90
Clary Munns
F
70
NBT
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:32.64
Margaret Jopling
F
79
NPM
2
9
04:55.81
Robin Carson
F
75
NNC
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:12.98
Diana Moore
F
84
NWG
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:35.21
Valerie Lincoln
F
90
NGS
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:21.90
Kade Burgess
M
19
NTN
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:11.98
Matthew Jaukovic
M
29
NTS
2
9
03:06.88
Tristan Bray
M
29
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:54.63
Joseph Tooher
M
43
NWG
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:44.18
Russell Merrick
M
45
NBM
2
9
02:46.29
Mark Scullard
M
45
NSP
3
8
02:51.00
Peter Nix
M
47
NNB
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:22.12
Jon Hawton
M
50
NBT
2
9
02:46.21
Tony Tooher
M
52
NWG
3
8
03:16.67
Roger Haines
M
52
NPT
4
7
03:55.79
Paul Bailey
M
53
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:06.68
Brad Cherrie
M
58
NBT
2
9
03:15.96
Greg Gourley
M
58
NTN
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
02:55.62
Maciej Slugocki
M
62
TAC
1
10
03:05.58
David King
M
61
NCL
2
9
03:12.92
Kim Beazley
M
60
NSG
3
8
03:37.86
Russell McLeod
M
64
NCT
4
7
03:43.60
Peter McGee
M
64
NWO
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:55.06
Stephen Lamy
M
65
NML
2
9
03:18.40
John Wynberg
M
65
NNS
3
8
04:16.92
Ron Giveen
M
67
NWG
4
7
05:23.40
Roger Montgomery
M
69
NWL
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:25.48
Peter Kaupert
M
73
NWG
2
9
03:54.59
Max Henry
M
73
NHS
3
8
05:36.35
Graham Campbell
M
70
NWG
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:44.23
Gary Stutsel
M
75
NTN
2
9
03:44.53
Kevin Nebauer
M
75
NWY
0
03:52.41
John Cocks
M
78
VMV
3
8
05:06.44
Gordon Ferguson
M
76
NET
4
7
05:30.82
Raymond Watson
M
77
NML
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:08.07
Bill Walker
M
85
NNC
Men 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
08:07.02
John-William Steen
M
91
NWG