All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
20th MARCH 2015
Event: 6 200 Backstroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:48.50
Emma Rogers
F
22
NSP
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:55.71
Emma Bartley
F
26
NNC
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:01.72
Marianne Tweedie
F
32
NTN
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:04.63
Noemi Hall
F
44
NSP
2
9
03:06.48
Heidi Roche
F
43
NSP
3
8
04:19.42
Kerryn Blanch
F
42
NWS
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:57.85
Annemaree Grainger
F
46
NPM
2
9
03:03.83
Katrina Burgess
F
48
NTN
3
8
03:11.02
Ailsa Jeanes
F
48
NRY
4
7
03:20.06
Shelley Zerni
F
45
NMR
5
6
03:20.54
Megan Blamires
F
46
NBT
6
5
03:31.70
Kylie Woods
F
45
NBR
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:12.33
Patricia Appleby
F
52
NWG
2
9
03:17.52
Sandra Rogers
F
51
NSP
3
8
03:38.73
Katherine Ahern-Sharpe
F
52
NML
4
7
03:46.11
Deb de Ridder
F
53
NRY
5
6
03:52.38
Leisa Cass
F
54
NTN
6
5
04:31.14
Karen Battersby
F
54
NML
7
4
04:42.62
Khyiah Angel
F
50
NRY
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:07.21
Jenny Whiteley
F
57
NRY
2
9
03:13.93
Kathryn Dobson
F
58
NBM
3
8
03:19.99
Anne Smyth
F
55
NTN
4
7
04:15.92
Jane Noake
F
58
NSP
5
6
04:18.12
Leanne Da Costa
F
55
NCH
6
5
05:03.33
Vickey Gorham
F
55
NBT
7
4
05:49.60
Sally Hatcher
F
59
NPN
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:35.03
Carol Mitchell
F
61
NML
2
9
03:40.35
Jan Bradshaw
F
62
NML
3
8
03:49.82
Shane Batchelor
F
60
NSP
4
7
03:53.58
Jennifer Dooley
F
63
NBM
5
6
04:09.21
Marie Taylor
F
62
NML
6
5
04:40.29
Helen Rubin
F
63
NRY
7
4
04:57.20
Mary Woodward
F
63
NML
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:00.91
Violet Wilkinson
F
69
NWG
2
9
04:03.13
Brenda Day
F
66
NTN
3
8
04:04.02
Lynn Healey
F
65
NOF
4
7
04:17.12
Pamela Rawling
F
68
NML
5
6
05:28.27
Heather Cachia
F
69
NCL
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:17.87
Clary Munns
F
71
NBT
2
9
04:17.84
Anita Saviane
F
72
NCS
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:58.54
Sue Wiles
F
75
NBM
2
9
05:08.60
Robin Carson
F
76
NNC
3
8
05:53.51
Gloria Oldfield
F
79
NML
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:56.31
Margaret Jopling
F
80
NPM
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:10.63
Diana Moore
F
85
NWG
2
9
05:30.70
Georgene McKenzie-Hicks
F
88
NSA
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
07:08.20
Valerie Lincoln
F
91
NGS
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:26.52
Kade Burgess
M
20
NTN
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:44.19
Andy Almenara
M
38
NSP
2
9
02:59.80
Andrew Dorrington
M
35
NBT
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:53.34
Peter Gregory
M
41
NNS
2
9
03:15.30
David Bale
M
42
NTN
3
8
04:16.52
Ryan Catzel
M
40
NCP
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:57.32
Vincent Squillace
M
46
NML
2
9
02:58.09
Mark Scullard
M
46
NSP
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:34.91
Jon Hawton
M
51
NBT
2
9
02:55.24
Tony Tooher
M
53
NWG
3
8
03:25.66
Roger Haines
M
53
NPT
4
7
04:08.83
Paul Bailey
M
54
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:42.04
John de Vries
M
57
NNS
2
9
02:49.74
Cameron Horn
M
56
NET
3
8
03:03.55
Stephen Thompson
M
56
NSA
4
7
03:20.05
Brad Cherrie
M
59
NBT
5
6
03:32.21
Gregory Olsen
M
59
NCS
6
5
04:09.31
Grant Da Costa
M
59
NCH
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:15.29
David King
M
62
NCL
2
9
03:24.39
Kim Beazley
M
61
NSG
3
8
03:43.34
Owen Sinden
M
60
NCT
4
7
03:45.64
Stephen Morrissey
M
64
NBT
5
6
03:55.31
Stephen Murray
M
63
NSA
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:55.42
Stephen Lamy
M
66
NML
2
9
03:36.26
Jorian Catzel
M
67
NWG
3
8
03:41.78
Jon McRae
M
65
NTN
4
7
03:47.66
Russell McLeod
M
65
NCT
5
6
03:50.25
Peter McGee
M
65
NWO
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:20.73
Peter Kaupert
M
74
NWG
2
9
03:28.11
Christopher Lock
M
73
NMM
3
8
05:26.55
Roger Montgomery
M
70
NWL
4
7
05:43.44
Graham Campbell
M
71
NWG
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:57.93
Gary Stutsel
M
76
NTN
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:25.20
Arthur Lith
M
80
NWG
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:03.99
John Notley
M
88
NLC