All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
8th APRIL 2017
Provisional Records
Event: 14 100 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:13.48
Connie Gorham
F
24
NBT
2
9
01:19.49
Emily Tovkach
F
20
NMR
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.56
Nicolai Morris
F
29
NWG
2
9
01:08.06
Emma Bartley
F
28
NNC
3
8
01:13.26
Lauren Leckie
F
25
NMR
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:06.15
Alison Sakurovs
F
32
NMR
2
9
01:16.90
Leonie Andrews
F
32
NBT
3
8
01:21.59
Suzie Haddad
F
32
NCT
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:19.73
Eve Harvey
F
39
NML
2
9
01:56.55
Cassie Anderson
F
37
NWS
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:09.79
Emma Shaw
F
43
NSP
2
9
01:10.20
Daniella Goodridge
F
41
NMA
3
8
01:18.62
Abigail Sweet
F
40
NML
4
7
01:18.76
Ros Arnold
F
40
NBM
5
6
01:33.85
Rachael Joyce
F
44
NWL
6
5
01:39.90
Katherine Woodburn
F
44
NML
7
4
01:52.01
Jodie Burke
F
40
NSP
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:09.34
Kathy Andrews
F
47
NRY
2
9
01:11.26
Caroline Makin
F
49
NTN
3
8
01:13.39
Helen Ludgate
F
46
NML
4
7
01:15.83
Sharon Walsh-Barltrop
F
48
NPM
5
6
01:21.28
Fiona Mulcahy
F
48
NML
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:11.37
Katrina Burgess
F
50
NTN
2
9
01:11.39
Alison Trapnell
F
52
NTH
3
8
01:13.24
Sandra Rogers
F
53
NSP
4
7
01:17.80
Lesley Potter
F
51
NMT
5
6
01:23.52
Lana Walkerden
F
54
NSA
6
5
01:25.89
Ailsa Jeanes
F
50
NRY
7
4
01:26.41
Julia Atkins
F
54
NWG
8
3
01:26.70
Susan Leech
F
54
NRY
9
2
01:28.19
Deanne Doran
F
54
NCR
10
1
01:28.46
Amanda Penkin
F
50
NMA
11
1
01:31.89
Karline Lindsell
F
54
NWL
12
1
02:12.59
Rochelle Keshishian
F
50
NRY
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:08.02
Cathy Codling
F
55
NSP
2
9
01:22.15
Jenny Shay
F
57
NCT
3
8
01:24.09
Jeanette Droop
F
56
NTN
4
7
01:24.96
Ann Reid
F
55
NTN
5
6
01:28.29
Leanne Da Costa
F
57
NCH
6
5
01:29.07
Jillian Pateman
F
58
NBM
7
4
01:32.36
Claire Oxlade
F
58
NWG
8
3
01:33.95
Margaret Edwards
F
59
NMR
9
2
01:35.49
Kari Baynes
F
56
NWO
10
1
01:35.80
Rozanne Green
F
58
NMA
11
1
01:39.47
Deb de Ridder
F
55
NRY
12
1
01:48.88
Sonja Walters
F
58
NML
13
1
01:51.80
Carolyn Noonan
F
55
NCR
14
1
02:46.44
Eleanor May Thompson
F
55
NWL
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:22.97
Jan Bradshaw
F
64
NML
2
9
01:24.87
Penelope Rossiter
F
62
NBM
3
8
01:27.35
Margaret Nunn
F
61
NPM
4
7
01:30.32
Jane Noake
F
60
NSP
5
6
01:36.23
Lynne Matthias
F
60
NWL
6
5
02:41.48
Sue Johnstone
F
64
NWL
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:27.02
Dawn Gledhill
F
67
NML
2
9
01:36.12
Margaret Wilby
F
66
NCR
3
8
01:36.60
Susan Myers
F
67
NWG
4
7
01:44.76
Ruth Fitzpatrick
F
69
NML
5
6
01:48.08
Mary Woodward
F
65
NML
6
5
02:11.22
Helen Rubin
F
65
NRY
7
4
02:13.29
Lynne Harris
F
69
NWG
8
3
02:18.39
Sue Sacker
F
69
NML
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:18.60
Clary Munns
F
73
NBT
2
9
01:24.33
Heather Morgan
F
73
NRY
3
8
01:43.17
Violet Wilkinson
F
71
NWG
4
7
01:44.20
Rosemary Jeff
F
74
NCH
5
6
01:51.07
Sandi Rigby
F
72
NSP
6
5
02:18.65
Marion Dreyer
F
70
NET
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:33.58
Margaret Fittock
F
76
QMM
1
10
01:40.75
Suzanne Levett
F
77
NWG
2
9
01:44.55
Jamie Turner
F
76
NRY
3
8
01:58.38
Sue Wiles
F
77
NBM
4
7
02:05.35
Maureen Hall
F
77
NWS
5
6
02:06.25
Virginia Head
F
75
NWG
6
5
02:13.16
Margaret Sadow
F
78
NSN
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:07.82
Liz Wallis
F
90
NBM
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:58.04
Daniel Thompson
M
24
VMV
1
10
01:07.51
Eoghan Barltrop
M
19
NPM
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.11
Steven Nguyen
M
27
NMR
2
9
01:04.46
Richard Goddard
M
26
NCH
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:55.05
Tim Laforest
M
34
NTS
2
9
01:04.42
Joshua Baker
M
33
NHS
3
8
01:06.50
Ben Richards
M
32
NTH
4
7
01:06.79
Tristan Bray
M
32
NWO
5
6
01:09.95
Mark McDonald
M
30
NBT
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:53.67
Daniel Jones
M
35
NHS
2
9
01:00.23
Jonathan Roberts
M
39
NNS
3
8
01:07.06
Mark Holmes
M
35
NWO
4
7
01:07.29
Blake Champion
M
35
NCR
5
6
01:13.01
Peter Johnston
M
38
NMR
6
5
01:17.03
Cameron Jones
M
35
NWG
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:59.87
Alex Lambert
M
44
NTH
2
9
01:03.25
Kim Beamish
M
44
NTN
3
8
01:04.90
Stewart Heys
M
42
NWG
4
7
01:12.68
David Bale
M
44
NTN
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:03.62
Mark Scullard
M
48
NSP
2
9
01:15.79
Richard Phillips
M
49
NTN
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:02.58
Craig Magnusson
M
52
NHS
2
9
01:04.12
Peter Michaelson
M
52
NMA
3
8
01:04.16
Phillip Behr
M
53
NMA
4
7
01:04.60
Peter Bell
M
53
NML
5
6
01:05.94
Troy Watkins
M
50
NTN
6
5
01:08.15
Michael Stubbs
M
52
NCH
7
4
01:10.35
John Mackay
M
51
NHS
8
3
01:13.26
Greg Lewin
M
52
NRY
9
2
01:17.04
Andrew McCrindell
M
54
NRY
10
1
01:23.80
Andrew Barltrop
M
52
NPM
11
1
01:24.76
Peter Velo
M
53
NRY
12
1
02:06.81
Darren Bennett
M
52
NET
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.71
Stuart Meares
M
56
NWG
2
9
01:07.64
Rob Horton
M
57
NHS
3
8
01:08.88
Ruwan de Mel
M
59
NWG
4
7
01:12.52
Ronald Leggatt
M
58
NBM
5
6
01:20.10
Darren Beilby
M
56
NNS
6
5
01:33.68
Craig Leckie
M
56
NMR
7
4
01:38.69
Graham Edwards
M
58
NMR
8
3
01:45.81
Victor Libdy
M
58
NCT
9
2
01:56.81
John Stroud
M
59
NSP
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:10.92
Joern Sauer
M
60
NSP
2
9
01:14.40
Peter Gillings
M
60
NHS
3
8
01:15.29
Richard Gill
M
64
NBM
4
7
01:16.14
Kim Beazley
M
63
NCT
5
6
01:22.75
Stephen Black
M
60
NRY
6
5
01:22.93
Sjaak Verschoor
M
60
NCR
7
4
01:23.59
Gary Berry
M
61
NPM
8
3
01:38.90
Anthony Gallagher
M
62
NWG
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:11.17
Thomas Taylor
M
66
NWG
2
9
01:11.32
Gordon Whyte
M
65
NWG
3
8
01:18.15
Kim Richards
M
66
NTH
4
7
01:21.76
Rodney Austin
M
68
NTS
5
6
01:25.20
Alan Burgess
M
66
NRY
6
5
01:29.03
Phillip Bartlett
M
66
NTS
7
4
01:32.19
Peter Myers
M
66
NWG
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:13.86
Barry Seymour
M
70
NML
2
9
01:16.09
William Phillips
M
74
NTS
3
8
01:21.84
Peter Sheean
M
73
NSA
4
7
01:35.17
Ian Hampton
M
71
NTN
5
6
01:40.39
Ian Sharp
M
74
NML
6
5
01:58.81
Kevin Willoughby
M
71
NHS
7
4
03:10.38
Roger Montgomery
M
72
NWL
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:20.28
Gary Nicholls
M
77
NCR
2
9
01:24.59
John Pagden
M
76
NWG
3
8
01:28.36
Bill Harris
M
76
NWG
4
7
01:41.95
Ron Watkins
M
78
NTN
5
6
01:54.54
Paul Maggs
M
75
NTN
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:53.72
Peter Kellaway
M
81
NMM
Men 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:06.45
Ossie Doherty
M
91
NWG
2
9
03:00.16
John Notley
M
90
NLC