All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
17th MARCH 2018
Provisional records
Event: 11 200 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:29.91
Emma Bartley
F
29
NNC
2
9
02:41.56
Chelsea Flinn
F
27
NWL
3
8
02:46.24
Connie Gorham
F
25
NBT
4
7
02:48.27
Lauren Leckie
F
26
NMR
5
6
02:54.75
Mary J
F
28
NWL
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:38.11
Alison Sakurovs
F
33
NMR
2
9
02:54.42
Leonie Andrews
F
33
NBT
3
8
03:06.28
Amy Whyte
F
30
NWG
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:13.72
Caroline Saxby
F
35
QUQ
1
10
02:32.66
Kasey Shepherd
F
36
NBT
2
9
03:06.28
Catherine Boorer
F
36
NMT
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:26.12
Gillian O'Mara
F
42
NNS
2
9
02:41.81
Amanda Sharwood
F
41
NSG
3
8
02:53.47
Kylie Lane
F
41
NTN
4
7
02:55.40
Abigail Sweet
F
41
NML
5
6
03:02.75
Rebecca Wayne
F
43
NWG
6
5
03:58.66
Carolyn Samojlowicz
F
42
NML
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:36.73
Peta Samuels
F
47
NSA
2
9
02:41.06
Helen Ludgate
F
47
NML
3
8
02:48.16
Megan Blamires
F
49
NBT
4
7
03:00.54
Jenny Banks
F
45
NPN
5
6
03:37.79
Rachael Joyce
F
45
NWL
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:34.84
Caroline Makin
F
50
NTN
2
9
02:41.47
Rhonda O'Donnell
F
54
NNC
3
8
02:41.78
Lesley Potter
F
52
NMT
4
7
03:19.05
Kerry-Ann Michels
F
51
NBT
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:06.28
Ann Reid
F
56
NTN
2
9
03:07.82
Julia Atkins
F
55
NWG
3
8
03:09.06
Susan Leech
F
55
NRY
4
7
03:13.91
Deanne Doran
F
55
NCR
5
6
03:14.63
Leanne Da Costa
F
58
NCH
6
5
03:16.72
Jillian Pateman
F
59
NBM
7
4
03:24.96
Rozanne Green
F
59
NMA
8
3
03:48.15
Roshani Ainkaran
F
55
NWG
9
2
04:17.02
Vickey Gorham
F
58
NBT
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:52.14
Heather Rouen
F
62
NCT
2
9
02:57.81
Janet Bolton
F
62
NWO
3
8
03:19.91
Margaret Peace
F
64
NSA
4
7
03:20.01
Narelle Day
F
63
NOF
5
6
04:02.17
Maureen Pollock
F
60
NRY
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:14.14
Margaret Wilby
F
67
NCR
2
9
03:16.25
Dawn Gledhill
F
68
NML
3
8
03:28.51
Lynn Healey
F
68
NOF
4
7
04:21.08
Helen Rubin
F
66
NRY
5
6
05:33.96
Sue Johnstone
F
65
NWL
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:51.29
Helen Campbell
F
70
NWG
2
9
03:59.57
Ruth Fitzpatrick
F
70
NML
3
8
04:16.35
Pamela Rawling
F
71
NML
4
7
04:25.95
Barbara Jones
F
74
NSA
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:58.42
Suzanne Levett
F
78
NWG
2
9
04:17.16
Sue Wiles
F
78
NBM
3
8
04:56.74
Robin Carson
F
79
NNC
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
06:19.62
Diana Moore
F
88
NWG
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:41.48
Valerie Lincoln
F
94
NGS
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:16.95
Richard Goddard
M
27
NCH
2
9
02:24.89
Jesse Hanna
M
26
NNS
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:56.13
Timothy Buckton
M
33
NWO
2
9
03:07.50
Evan Morris
M
30
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:19.85
Chris Saxby
M
38
NWO
2
9
02:28.55
David Loader
M
35
NWO
3
8
02:32.04
Mark Scicluna
M
39
NWY
4
7
02:34.14
Nicholas Westaway
M
38
NWO
5
6
02:43.03
Peter Johnston
M
39
NMR
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:16.59
Daniel Kingsley
M
40
NBR
2
9
02:27.02
Pascal Blanquer
M
44
NWO
3
8
02:27.11
David Gribble
M
41
NNS
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:14.33
Bradley Levey
M
46
NNC
2
9
02:31.91
Scott Hay
M
49
NBT
3
8
02:33.32
Kim Beamish
M
45
NGN
4
7
02:39.95
Byron O'Loughlin
M
48
NWY
5
6
02:41.11
Noritaka Fujikawa
M
45
NWO
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:08.96
Paul Lemmon
M
51
NET
2
9
02:26.57
Mark Wells
M
54
NNS
3
8
02:28.30
Sean Coulson
M
50
NWO
4
7
02:28.50
Allan Samuels
M
54
NSA
5
6
02:32.99
Ian Wilson
M
53
NMR
6
5
02:33.89
Mark O'Sullivan
M
52
NCR
7
4
02:40.26
Paul Murray
M
51
NNC
8
3
02:50.46
Greg Lewin
M
53
NRY
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:19.40
Stuart Meares
M
57
NWG
2
9
02:46.87
Rob Horton
M
58
NHS
3
8
03:00.48
William Watkins
M
56
NSP
4
7
03:04.17
Andrew McCrindell
M
55
NRY
5
6
03:07.28
Christopher Dixon
M
58
NBT
6
5
03:08.73
Paul Bailey
M
57
NWG
7
4
03:11.50
Darren Beilby
M
57
NNS
8
3
03:32.74
Craig Leckie
M
57
NMR
9
2
03:55.02
Victor Libdy
M
59
NCT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:39.93
Ruwan de Mel
M
60
NWG
2
9
02:43.33
Owen Sinden
M
63
NCT
3
8
02:43.60
Mark Morgan
M
61
NWG
4
7
02:44.03
Joern Sauer
M
61
NSP
5
6
02:46.36
Tony Wozniak
M
63
NWG
6
5
02:48.70
Grant Da Costa
M
62
NCH
7
4
02:54.73
Damian Asprey
M
60
NNS
8
3
02:55.70
Anthony Horadam
M
61
NBT
9
2
03:15.63
Sjaak Verschoor
M
61
NCR
10
1
03:18.82
Stephen Black
M
61
NRY
11
1
03:28.76
Peter Collins
M
60
NTS
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:38.33
Thomas Taylor
M
67
NWG
2
9
02:39.57
Stuart Ellicott
M
66
NHS
3
8
02:49.60
Stephen Lamy
M
69
NML
4
7
03:21.47
Harry Henderson
M
68
NHS
5
6
04:26.03
Ross Hall
M
65
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:44.00
Barry Seymour
M
71
NML
2
9
03:12.40
Peter Sheean
M
74
NSA
3
8
03:44.82
Robert Dorrington
M
72
NBT
4
7
04:02.07
Lindsay Risk
M
71
NCT
5
6
05:00.56
Graham Campbell
M
74
NWG
6
5
06:55.78
Roger Montgomery
M
73
NWL
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:04.50
Gary Nicholls
M
78
NCR
2
9
03:17.20
Christopher Lock
M
76
NMM
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:34.03
Tony Goodwin
M
81
NML
2
9
03:43.16
Colin Cliff
M
83
NMT
3
8
03:45.77
Colin Stanford
M
80
NSA
4
7
04:21.95
Kent Smith
M
80
NWG
Men 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
07:23.05
John Notley
M
91
NLC