All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
17th MARCH 2018
Provisional records
Event: 15 50 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.75
Emily Tovkach
F
21
NMR
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.03
Emma Bartley
F
29
NNC
2
9
00:31.21
Imogen O'Neill
F
29
NCL
2
9
00:31.21
Chelsea Flinn
F
27
NWL
4
7
00:32.43
Emily Wong
F
28
NBT
5
6
00:33.30
Lauren Leckie
F
26
NMR
6
5
00:33.86
Mary J
F
28
NWL
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.49
Alison Sakurovs
F
33
NMR
2
9
00:35.48
Leonie Andrews
F
33
NBT
3
8
00:36.06
Amy Whyte
F
30
NWG
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
10
00:27.97
Caroline Saxby
F
35
QUQ
1
1
00:33.99
Amanda U
F
38
NRY
2
9
00:38.75
Catherine Boorer
F
36
NMT
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.95
Gillian O'Mara
F
42
NNS
2
9
00:31.51
Amanda Sharwood
F
41
NSG
3
8
00:33.49
Abigail Sweet
F
41
NML
4
7
00:36.17
Rebecca Wayne
F
43
NWG
5
6
00:39.97
Megan Cotton
F
42
NRY
6
5
00:45.63
Carolyn Samojlowicz
F
42
NML
7
4
00:51.42
Jodie Burke
F
41
NSP
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.08
Jodie Johnson
F
45
NWO
2
9
00:32.64
Heidi Roche
F
46
NSP
3
8
00:34.31
Helen Ludgate
F
47
NML
4
7
00:37.08
Jenny Banks
F
45
NPN
5
6
00:41.21
Rachael Joyce
F
45
NWL
6
5
00:47.92
Leanne Tovkach
F
48
NMR
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.30
Vicky Watson
F
52
NNS
2
9
00:32.29
Rhonda O'Donnell
F
54
NNC
3
8
00:32.77
Caroline Makin
F
50
NTN
4
7
00:32.81
Lesley Potter
F
52
NMT
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.99
Jenny Shay
F
58
NLP
2
9
00:34.82
Jane Bruce
F
59
NAM
3
8
00:35.36
Katherine Ahern-Sharpe
F
55
NML
4
7
00:38.46
Julia Atkins
F
55
NWG
5
6
00:38.60
Claire Oxlade
F
59
NWG
6
5
00:39.87
Jillian Pateman
F
59
NBM
7
4
00:40.25
Susan Leech
F
55
NRY
8
3
00:42.11
Rozanne Green
F
59
NMA
9
2
00:46.16
Roshani Ainkaran
F
55
NWG
10
1
00:46.75
Gwendalynne de Mel
F
59
NWG
11
1
01:13.82
Eleanor May Thompson
F
56
NWL
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.06
Heather Rouen
F
62
NCT
2
9
00:38.59
Narelle Day
F
63
NOF
3
8
00:40.55
Lynne Matthias
F
61
NWL
4
7
00:40.94
Margaret Edwards
F
60
NMR
5
6
00:42.56
Margaret Peace
F
64
NSA
6
5
00:43.31
Nicola Pervan
F
64
NWG
7
4
00:43.38
Maureen Pollock
F
60
NRY
8
3
00:47.17
Jane Noake
F
61
NSP
9
2
00:53.26
Jennifer Dickens
F
61
NBM
10
1
00:55.72
Doreen Walton
F
62
NWL
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.57
Dawn Gledhill
F
68
NML
2
9
00:37.72
Jan Bradshaw
F
65
NML
3
8
00:42.11
Lynn Healey
F
68
NOF
4
7
00:43.32
Marie Taylor
F
65
NML
5
6
00:55.69
Susan Anderson
F
69
NML
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.04
Violet Wilkinson
F
72
NWG
2
9
00:47.24
Helen Campbell
F
70
NWG
3
8
00:50.42
Pamela Rawling
F
71
NML
4
7
00:51.68
Ruth Fitzpatrick
F
70
NML
5
6
00:54.37
Barbara Jones
F
74
NSA
6
5
01:02.73
Sue Sacker
F
70
NML
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.67
Suzanne Levett
F
78
NWG
2
9
00:44.23
Robin Henze
F
79
NWL
3
8
00:45.48
Jamie Turner
F
77
NRY
4
7
00:54.61
Maureen Hall
F
78
NWS
5
6
01:06.89
Agnete England
F
76
NML
6
5
01:28.56
Kerry Ilsley
F
76
NML
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:56.58
Margaret Jopling
F
83
NPM
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:13.85
Gwen Strong
F
87
NPN
2
9
01:17.49
Diana Moore
F
88
NWG
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:59.79
Liz Wallis
F
91
NBM
2
9
01:18.14
Valerie Lincoln
F
94
NGS
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:26.20
Matthew Burbury-King
M
29
NTS
2
9
00:27.20
Kurt Forrester
M
29
NBT
3
8
00:29.51
Jesse Hanna
M
26
NNS
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:26.21
Adam Beisler
M
34
NNC
2
9
00:27.86
Rhys Hille
M
30
NNS
3
8
00:31.22
Timothy Buckton
M
33
NWO
4
7
00:36.82
Evan Morris
M
30
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:26.85
Andrew Dorrington
M
38
NBT
2
9
00:27.04
Christopher Healey
M
37
NWO
3
8
00:27.37
David Loader
M
35
NWO
4
7
00:28.87
Peter Johnston
M
39
NMR
5
6
00:30.24
Brett Hayman
M
39
NWL
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:25.87
Brandon Schindler
M
42
INV
1
10
00:27.74
James Watson
M
44
NSP
2
9
00:28.44
Stewart Heys
M
43
NWG
3
8
00:31.10
Alexander Vasik
M
42
NSA
4
7
00:31.37
Ryan Catzel
M
43
NWG
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.04
Bradley Levey
M
46
NNC
2
9
00:28.70
Kim Beamish
M
45
NGN
3
8
00:30.68
Noritaka Fujikawa
M
45
NWO
4
7
00:30.90
Byron O'Loughlin
M
48
NWY
5
6
00:31.97
Anton Kapel
M
45
NML
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.24
Peter Michaelson
M
53
NMA
2
9
00:29.15
Paul Murray
M
51
NNC
3
8
00:29.84
Mark Wells
M
54
NNS
4
7
00:29.99
Sean Coulson
M
50
NWO
5
6
00:30.01
Mark O'Sullivan
M
52
NCR
6
5
00:30.54
Ben Taylor
M
50
NWS
7
4
00:32.22
Richard Vander Reyden
M
50
NSP
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.52
Stephen Brown
M
55
NBT
2
9
00:30.91
Peter Obern
M
55
NTS
3
8
00:31.08
Rob Horton
M
58
NHS
4
7
00:31.13
Ronald Leggatt
M
59
NBM
5
6
00:34.02
William Watkins
M
56
NSP
6
5
00:34.87
Stephen Kellaway
M
59
NWG
7
4
00:35.61
Darren Beilby
M
57
NNS
8
3
00:40.16
Craig Leckie
M
57
NMR
9
2
00:43.25
Victor Libdy
M
59
NCT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.00
Peter Budd
M
61
NSP
2
9
00:31.15
Joern Sauer
M
61
NSP
3
8
00:31.39
Mark Morgan
M
61
NWG
3
8
00:31.39
Grant Da Costa
M
62
NCH
5
6
00:31.55
Ruwan de Mel
M
60
NWG
6
5
00:31.77
Owen Sinden
M
63
NCT
7
4
00:33.10
Damian Asprey
M
60
NNS
8
3
00:35.04
Stephen Black
M
61
NRY
9
2
00:36.24
Greg Tye
M
63
NML
10
1
00:37.75
Anthony Gallagher
M
63
NWG
11
1
00:40.86
Peter Collins
M
60
NTS
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.46
Gordon Whyte
M
66
NWG
2
9
00:31.70
Howard Roby
M
66
NTS
3
8
00:32.46
Thomas Taylor
M
67
NWG
4
7
00:33.08
Russell Mcleod
M
68
NCT
5
6
00:33.11
Harry Henderson
M
68
NHS
6
5
00:33.20
Milton O'Dell
M
65
NWG
7
4
00:33.41
John Macgregor
M
65
NCH
8
3
00:35.71
Alan Burgess
M
67
NRY
9
2
00:36.31
Peter Craig
M
67
NTS
10
1
00:44.00
Ross Hall
M
65
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.61
Robert Dorrington
M
72
NBT
2
9
00:47.56
Ted Samojlowicz
M
72
NML
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.90
Gary Stutsel
M
79
NTN
2
9
00:40.58
John Pagden
M
77
NWG
3
8
00:40.86
Peter Joseph
M
77
NTS
4
7
00:42.88
Paul Maggs
M
76
NTN
5
6
00:46.96
James Reynolds
M
78
NWG
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.96
Colin Stanford
M
80
NSA
2
9
00:53.53
Kent Smith
M
80
NWG
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.92
Max Van Gelder
M
88
NWG
Men 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:03.09
Ossie Doherty
M
92
NWG