All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 7 - Ettalong Results
25th MAY 2019
Provisional Records
Event: 11 50 Butterfly
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.16
Paige Tomkins
F
23
NCT
2
9
00:38.53
Devi Edmunds
F
24
NNC
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.96
Alex Hardy
F
29
NBT
2
9
00:38.90
Rylee Wood
F
27
NWL
3
8
01:16.68
Yunhao Chen
F
27
NMT
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.22
Nicolai Morris
F
31
NWG
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.01
Natalie Clarence
F
44
NRY
2
9
00:37.71
Kylie Lane
F
42
NTN
3
8
00:37.74
Jade Mifsud
F
41
NWY
4
7
00:46.84
Louise Horsburgh
F
43
NMT
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.93
Noemi Hall
F
48
NSP
2
9
00:36.94
Heidi Roche
F
47
NSP
3
8
00:49.60
Kerryn Blanch
F
46
NWS
4
7
00:55.42
Katrina Goldman
F
46
NMT
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.69
Julia Riedl
F
52
NRY
2
9
00:40.49
Wendy McMurtrie
F
52
NPM
3
8
00:41.81
Lesley Potter
F
53
NMT
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:49.21
Julia Atkins
F
56
NWG
2
9
00:50.77
Leanne Da Costa
F
59
NCH
3
8
00:59.70
Kerry Jackson
F
57
NLP
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.18
Jenny Whiteley
F
61
NRY
2
9
00:58.62
Lorraine Ramsden
F
64
NML
3
8
01:10.81
Sally Hatcher
F
63
NBM
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:46.71
Dawn Gledhill
F
69
NML
2
9
00:47.48
Wendy Gordon
F
66
NNC
3
8
00:54.10
Lesley Buchanan
F
68
NHS
4
7
01:16.71
Helen Rubin
F
67
NRY
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:59.08
Brenda Day
F
70
NTN
2
9
01:03.34
Ruth Fitzpatrick
F
71
NML
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.14
Clary Munns
F
75
NBT
2
9
00:56.84
Annie Cooke
F
75
NCT
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.66
Peter Goodare
M
39
NWO
2
9
00:45.33
Cameron Jones
M
37
NWG
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:28.42
Egbert Stolk
M
43
NHS
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.78
David Bell
M
48
NNC
2
9
00:34.98
Byron O'Loughlin
M
49
NWY
3
8
00:35.69
Raymond Wyatt
M
46
NLP
4
7
00:44.59
Brendan Foley
M
45
NWG
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.29
Vassili Efimov
M
51
NWO
2
9
00:39.94
Paul Farrell
M
53
NMT
3
8
00:40.93
Andrew Barltrop
M
54
NPM
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.41
William Watkins
M
57
NSP
2
9
00:42.56
Andrew McCrindell
M
56
NRY
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.64
Joern Sauer
M
62
NSP
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:47.16
Peter McGee
M
69
NWO
2
9
00:52.44
Alan Burgess
M
68
NRY
3
8
00:55.49
Nick Woodhams
M
68
NWG
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.66
Leon Bobako
M
70
NMM
2
9
00:36.81
Abel Bornstein
M
70
NML
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:50.52
Wilson Gamble
M
75
NWG
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:48.85
Tony Goodwin
M
82
NML
Men 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:38.09
Bill Walker
M
90
NNC