All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 7 - Ettalong Results
25th MAY 2019
Provisional Records
Event: 9 50 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.37
Alex Hardy
F
29
NBT
2
9
01:07.93
Yunhao Chen
F
27
NMT
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.99
Natalie Clarence
F
44
NRY
2
9
00:44.25
Abigail Sweet
F
42
NML
3
8
00:45.99
Jade Mifsud
F
41
NWY
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:50.67
Jenny Banks
F
46
NBM
2
9
00:53.53
Kerryn Blanch
F
46
NWS
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:45.27
Lisa Manning
F
53
NBM
2
9
00:46.65
Wendy McMurtrie
F
52
NPM
3
8
00:46.78
Sharon Walsh-Barltrop
F
50
NPM
4
7
00:47.40
Lesley Potter
F
53
NMT
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:43.78
Katherine Ahern-Sharpe
F
56
NML
2
9
00:58.85
Roshani Ainkaran
F
56
NWG
3
8
00:59.93
Kerry Jackson
F
57
NLP
4
7
01:01.36
Tracey Whalan
F
57
NNC
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.30
Jenny Whiteley
F
61
NRY
2
9
00:49.90
Claire Oxlade
F
60
NWG
3
8
00:56.54
Lorraine Ramsden
F
64
NML
4
7
00:56.66
Carolyn Robertson
F
61
NNC
5
6
01:03.26
Karen Geurts
F
61
NNC
6
5
01:06.26
Sally Hatcher
F
63
NBM
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:48.26
Wendy Gordon
F
66
NNC
2
9
00:51.15
Margaret Howard
F
66
NPM
3
8
00:52.74
Helen White
F
69
NNS
4
7
00:52.82
Lesley Buchanan
F
68
NHS
5
6
00:56.63
Marilyn Jones
F
66
NMS
6
5
01:04.84
Marie Taylor
F
66
NML
7
4
01:07.56
Judith Bornstein
F
67
NML
8
3
01:17.09
Helen Rubin
F
67
NRY
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:56.72
Elly Ramon
F
71
NCT
2
9
01:01.87
Maureen Woodcock
F
70
NNC
3
8
01:08.25
Suellyn Horton
F
71
NMS
4
7
01:11.14
Ruth Fitzpatrick
F
71
NML
5
6
01:31.40
Lesley Thompson
F
74
NCT
6
5
01:33.80
Marion Dreyer
F
72
NET
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:17.80
Bridget Cook
F
75
NWG
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.73
Jonathan Ranstrand
M
27
NWO
2
9
00:37.23
Andrew Elias
M
25
NWO
3
8
00:38.21
Robert Allison
M
26
NWO
4
7
00:40.86
Matthew Bunny
M
26
NWO
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.07
Morgan Harry
M
31
NWO
2
9
00:45.62
Evan Morris
M
31
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.84
Mark Holmes
M
37
NWO
2
9
00:43.56
Cameron Jones
M
37
NWG
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.94
Mark Scicluna
M
40
NWY
2
9
00:44.90
Mason Womack
M
42
NWO
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.63
Aaron Cleland
M
45
NBT
2
9
00:40.84
David Bell
M
48
NNC
3
8
00:41.21
Byron O'Loughlin
M
49
NWY
4
7
00:43.61
Michael Stringfellow
M
46
NGS
5
6
00:48.15
Brendan Foley
M
45
NWG
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.67
Darren Paton
M
51
NSP
2
9
00:37.40
Vassili Efimov
M
51
NWO
3
8
00:40.64
Richard Vander Reyden
M
51
NSP
4
7
01:34.48
Darren Bennett
M
54
NET
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.59
Andrew McCrindell
M
56
NRY
2
9
00:46.93
Craig Williams
M
59
NLP
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.55
Greg Tye
M
64
NML
2
9
00:45.18
Kevin Price
M
63
NML
3
8
01:14.24
Trevor Shorten
M
64
NMM
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:51.82
Lindsay Brice
M
68
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.72
Leon Bobako
M
70
NMM
2
9
00:59.88
Terry Lorraine
M
73
NMT
3
8
01:12.47
Nick Woodcock
M
71
NNC
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:57.88
Michael Rose
M
75
NMM
2
9
00:58.80
Ian Sharp
M
76
NML
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.19
Tony Goodwin
M
82
NML
2
9
00:53.53
Vic Burns
M
80
NMT
3
8
01:09.24
Brian Sutton
M
80
NCT
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:53.62
Thomas Ryan
M
87
NWG