All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 8 - Warringah Results
28th JULY 2019
Event: 10 25 Backstroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:20.20
Anna White
F
33
NWG
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:16.77
Atsuko McGowan
F
40
NTN
2
9
00:19.95
Rebecca Wayne
F
44
NWG
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:17.05
Christina Echols
F
49
NNS
2
9
00:17.39
Noemi Hall
F
48
NSP
3
8
00:29.63
Katrina Goldman
F
46
NMT
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:21.27
Sharon Walsh-Barltrop
F
50
NPM
2
9
00:22.37
Penelope Soegaard
F
52
NWG
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:23.00
Lynne Matthias
F
62
NWL
2
9
00:23.78
Sharon Dennis
F
61
NMT
3
8
00:25.99
Gwendalynne de Mel
F
60
NWG
4
7
00:27.59
Susan Leask
F
63
NRY
5
6
00:33.00
Sharon Angove
F
62
NML
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:23.55
Susan Myers
F
69
NWG
2
9
00:25.07
Nicola Pervan
F
65
NWG
3
8
00:27.13
Mary Woodward
F
67
NML
4
7
00:29.11
Marion Harrison
F
69
NWG
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:24.35
Violet Wilkinson
F
73
NWG
2
9
00:25.84
Suzanne Johns
F
74
NML
3
8
00:26.93
Janet Shannon
F
70
NWG
4
7
00:27.87
Maureen Woodcock
F
70
NNC
5
6
00:29.85
Ruth Fitzpatrick
F
71
NML
6
5
00:33.17
Lynne Harris
F
71
NWG
7
4
00:36.20
Patricia Novikoff
F
73
NML
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:25.81
Jamie Turner
F
78
NRY
2
9
00:33.93
Virginia Head
F
77
NWG
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.42
Jan Finn
F
85
NRT
2
9
00:34.50
Diana Moore
F
89
NWG
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:30.27
Liz Wallis
F
92
NWG
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:17.07
Andrew Elias
M
25
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:15.27
David Loader
M
36
NWO
2
9
00:17.54
Mark Holmes
M
37
NWO
3
8
00:21.53
Robert Hardie
M
35
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:15.86
Stewart Heys
M
44
NWG
2
9
00:17.38
Charles Edwards
M
42
NWO
3
8
00:21.98
James Baber
M
41
NWO
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:18.79
Paul Johnson
M
52
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:15.62
Jon Hawton
M
55
NSP
2
9
00:25.82
Darren Beilby
M
58
NNS
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:16.59
John De Vries
M
61
NNS
2
9
00:20.66
Lawrence Powderly
M
60
NWO
3
8
00:21.84
Greg Jewson
M
64
NML
4
7
00:22.11
Damian Asprey
M
61
NNS
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:18.51
David King
M
66
NRY
2
9
00:20.75
Gordon Whyte
M
67
NWG
3
8
00:22.56
Russell Pinkerton
M
68
NNC
4
7
00:23.47
Eric Berman
M
66
NWG
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:21.08
Jorian Catzel
M
71
NWG
2
9
00:22.94
Geoffrey Jones
M
71
NMS
3
8
00:25.43
Robert Swan
M
73
NMS
4
7
00:25.59
Lindsay Risk
M
72
NCT
5
6
00:29.54
Nick Woodcock
M
71
NNC
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:21.43
Christopher Lock
M
77
NMM
2
9
00:22.64
John Pagden
M
78
NWG
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.55
Peter Willis
M
80
NMS
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:15.74
Max Van Gelder
M
89
NWG
Men 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.68
John Notley
M
92
NLC