All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 8 - Warringah Results
28th JULY 2019
Event: 11 50 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.04
Luca Alessi
M
27
NWO
1
10
00:33.57
Aaron Cleland
M
45
NBT
2
9
00:34.13
Jonathan Ranstrand
M
27
NWO
1
10
00:35.14
Stuart Ellicott
M
67
NHS
3
8
00:36.79
Andrew Elias
M
25
NWO
4
7
00:38.39
Jesse Hanna
M
27
NNS
1
10
00:38.43
Craig Saxby
M
54
NWG
1
10
00:39.06
Tony Tooher
M
57
NWG
1
10
00:39.52
Natalie Clarence
F
44
NRY
1
10
00:39.71
Leon Bobako
M
70
NMM
2
9
00:40.25
Ian Wilson
M
54
NMR
3
8
00:40.28
Richard Vander Reyden
M
51
NSP
4
7
00:40.79
Greg Lewin
M
54
NRY
1
10
00:40.97
Amber Kelly
F
35
NNS
1
10
00:41.07
Owen Sinden
M
64
NCT
1
10
00:41.54
Niamh Mulkeen
F
30
NML
1
10
00:41.56
Mason Womack
M
42
NWO
2
9
00:41.94
Andrew McCrindell
M
56
NRY
1
10
00:42.12
Cameron Jones
M
37
NWG
1
10
00:43.48
Tony Goodwin
M
82
NML
1
10
00:43.75
Helen Ludgate
F
48
NML
2
9
00:44.23
Keith Bourdon
M
62
NWG
2
9
00:44.89
Claudio Counoupas
M
36
NWO
1
10
00:45.13
Katherine Ahern-Sharpe
F
56
NML
1
10
00:45.38
Michelle Daley
F
52
NWO
1
10
00:45.64
Anna Manski
F
28
NBT
2
9
00:45.69
Amanda Lehman
F
45
NSP
1
10
00:46.06
Jason Whealing
M
32
NWG
1
10
00:46.24
Clary Munns
F
75
NBT
2
9
00:46.28
Stephen Lamy
M
70
NML
3
8
00:46.83
Julienne Ireland
F
47
NWG
2
9
00:46.87
Evan Morris
M
31
NWO
3
8
00:46.96
Reginald Leones
M
34
NWO
2
9
00:47.35
Sharon Walsh-Barltrop
F
50
NPM
2
9
00:48.16
Susan Leech
F
56
NRY
2
9
00:48.18
David Helliwell
M
42
NWO
5
6
00:48.23
Jay Brown
M
29
NWO
2
9
00:48.25
Brendan Foley
M
45
NWG
2
9
00:48.72
Anna White
F
33
NWG
3
8
00:48.85
Craig Williams
M
59
NLP
4
7
00:48.91
William Watkins
M
57
NSP
5
6
00:49.68
Simon Lilly
M
56
NWG
1
10
00:49.81
Claire Oxlade
F
60
NWG
3
8
00:50.77
Karline Lindsell
F
56
NWL
4
7
00:50.96
Jenny Banks
F
46
NBM
3
8
00:51.31
Anthony Gallagher
M
64
NWG
2
9
00:52.15
Lindsay Brice
M
68
NML
3
8
00:52.37
Eric McNamara
M
44
NML
3
8
00:52.71
Peter Myers
M
68
NWG
4
7
00:52.74
Julia Atkins
F
56
NWG
5
6
00:53.59
Jennifer Launt
F
59
NBM
4
7
00:55.15
Nigel van Reyk
M
67
NLC
1
10
00:56.99
James Reynolds
M
79
NWG
1
10
00:57.28
Marilyn Jones
F
66
NMS
6
5
00:57.81
Jutta Altenburg - Swan
F
55
NMS
2
9
00:59.60
Jane Noake
F
62
NSP
2
9
01:01.64
Judith Bornstein
F
67
NML
5
6
01:02.33
Ross Hall
M
66
NML
3
8
01:02.35
Doreen Walton
F
63
NWL
1
10
01:02.55
Virginia Macleod
F
71
NML
2
9
01:02.66
Maureen Woodcock
F
70
NNC
3
8
01:08.96
Ruth Fitzpatrick
F
71
NML
2
9
01:11.15
Patrick Chandler
M
75
NWG
3
8
01:13.24
Nick Woodcock
M
71
NNC
4
7
01:13.36
Patricia Novikoff
F
73
NML
2
9
01:16.63
Bridget Cook
F
75
NWG
2
9
01:57.24
Jack Lewin
M
84
NRY
1
10
01:58.59
Thomas Ryan
M
87
NWG