All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 8 - Warringah Results
28th JULY 2019
Event: 13 50 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.59
Devi Edmunds
F
24
NNC
2
9
00:35.64
Olivia Taylor
F
21
NML
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.66
Christine Martin
F
27
NWG
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.77
Niamh Mulkeen
F
30
NML
2
9
00:36.14
Suzie Haddad
F
34
NCT
3
8
00:36.66
Anna White
F
33
NWG
4
7
00:44.87
Rebecca Pearsall
F
31
NBT
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.95
Amber Kelly
F
35
NNS
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.73
Michelle Hallit
F
40
NNS
2
9
00:35.94
Rebecca Wayne
F
44
NWG
3
8
00:44.55
Elizabeth Thomas
F
41
NMS
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.94
Helen Ludgate
F
48
NML
2
9
00:48.21
Katrina Goldman
F
46
NMT
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.53
Jean Edge
F
53
NSP
2
9
00:43.42
Penelope Soegaard
F
52
NWG
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.48
Susan Leech
F
56
NRY
2
9
00:41.23
Leisa Cass
F
58
NTN
3
8
00:53.25
Catherine Kiczynski
F
58
NMT
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.00
Heather Rouen
F
63
NCT
2
9
00:44.16
Sharon Dennis
F
61
NMT
3
8
00:44.23
Jane Noake
F
62
NSP
4
7
00:44.33
Sharon Angove
F
62
NML
6
5
00:45.70
Joan Gallagher
F
62
NWG
5
6
00:45.86
Susan Leask
F
63
NRY
7
4
00:47.46
Gwendalynne de Mel
F
60
NWG
8
3
00:53.77
Doreen Walton
F
63
NWL
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:47.21
Mary Woodward
F
67
NML
2
9
00:50.63
Marilyn Jones
F
66
NMS
3
8
00:50.99
Veronica Lund
F
67
NMS
4
7
00:54.28
Judith Bornstein
F
67
NML
5
6
01:23.47
Sue Johnstone
F
66
NWL
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:43.56
Nerida Murray
F
74
NBM
2
9
00:46.70
Helen Campbell
F
71
NWG
3
8
00:52.94
Suellyn Horton
F
71
NMS
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:48.94
Jamie Turner
F
78
NRY
2
9
01:03.54
Virginia Head
F
77
NWG
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:19.73
Diana Moore
F
89
NWG
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.54
Zac Telfer
M
24
NWY
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:26.68
Luca Alessi
M
27
NWO
2
9
00:27.07
Jonathan Ranstrand
M
27
NWO
3
8
00:29.15
Jesse Hanna
M
27
NNS
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.10
Reginald Leones
M
34
NWO
2
9
00:33.80
Jason Whealing
M
32
NWG
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.30
Anthony Fulton
M
36
NWO
2
9
00:27.68
David Loader
M
36
NWO
3
8
00:27.80
Mark Sendecky
M
37
NWO
4
7
00:34.53
Wendyl Luna
M
39
NWO
5
6
00:35.23
Cameron Jones
M
37
NWG
6
5
00:35.84
Claudio Counoupas
M
36
NWO
7
4
00:39.27
Robert Hardie
M
35
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.15
Steven Vermey
M
40
NWL
2
9
00:27.53
Stewart Heys
M
44
NWG
3
8
00:30.54
Anthony Martin
M
43
NRY
4
7
00:31.02
David Neill
M
43
NHS
5
6
00:32.58
Mason Womack
M
42
NWO
6
5
00:39.10
Eric McNamara
M
44
NML
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.05
Raymond Crook
M
47
NRY
2
9
00:29.14
Patrick Birgan
M
47
NWO
3
8
00:29.61
Pascal Blanquer
M
45
NWO
4
7
00:40.09
Gary Chaklam Lee
M
45
NWO
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:27.00
Peter Michaelson
M
54
NWG
2
9
00:29.68
Craig Saxby
M
54
NWG
3
8
00:32.74
Paul Johnson
M
52
NWG
4
7
00:33.08
Richard Vander Reyden
M
51
NSP
5
6
00:34.03
Paul Farrell
M
53
NPM
6
5
00:35.71
Andrew Barltrop
M
54
NPM
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:29.58
Stuart Meares
M
58
NWG
2
9
00:32.29
Christopher Bevitt
M
56
NWO
3
8
00:34.22
William Watkins
M
57
NSP
4
7
00:36.46
Simon Lilly
M
56
NWG
5
6
00:40.65
Tim Batt
M
58
NSP
6
5
00:40.68
Craig Williams
M
59
NLP
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.88
Ruwan de Mel
M
61
NWG
2
9
00:33.71
Damian Asprey
M
61
NNS
3
8
00:34.83
Greg Jewson
M
64
NML
4
7
00:35.15
Stephen Kellaway
M
60
NWG
5
6
00:36.54
Stephen Black
M
62
NRY
6
5
00:37.26
Anthony Gallagher
M
64
NWG
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.50
David King
M
66
NRY
2
9
00:33.76
Milton O'Dell
M
66
NWG
3
8
00:37.96
Alan Burgess
M
68
NRY
4
7
00:40.64
Peter Myers
M
68
NWG
5
6
00:48.06
Ross Hall
M
66
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.88
Abel Bornstein
M
70
NML
2
9
00:38.88
Geoffrey Jones
M
71
NMS
3
8
00:41.39
Allan Foster
M
70
NMS
4
7
00:45.37
Lindsay Risk
M
72
NCT
5
6
00:54.64
Ron Atkins
M
73
NML
6
5
01:35.69
Roger Montgomery
M
74
NWL
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.55
John Pagden
M
78
NWG
2
9
00:45.58
Patrick Chandler
M
75
NWG
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.27
Tony Goodwin
M
82
NML
2
9
00:49.83
Kent Smith
M
81
NWG
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:54.48
Max Van Gelder
M
89
NWG