All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 8 - Warringah Results
28th JULY 2019
Event: 2 50 Backstroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.06
Olivia Taylor
F
21
NML
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:54.43
Annika-Lee Skulander
F
29
NBT
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:59.15
Lucy Dumitrescu
F
30
NHS
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.86
Waide Devine
F
37
NWY
2
9
00:42.29
Amanda U
F
39
NRY
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.01
Michelle Hallit
F
40
NNS
2
9
00:44.12
Rebecca Wayne
F
44
NWG
3
8
00:57.73
Elizabeth Thomas
F
41
NMS
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.82
Noemi Hall
F
48
NSP
2
9
00:43.14
Julienne Ireland
F
47
NWG
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.04
Michelle Daley
F
52
NWO
2
9
00:43.88
Sharon Walsh-Barltrop
F
50
NPM
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.78
Sue Tompkins
F
56
NSP
2
9
00:49.37
Tracey Whalan
F
57
NNC
3
8
00:53.83
Donna Campbell
F
57
NTN
4
7
00:54.84
Jennifer Launt
F
59
NBM
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:45.51
Heather Rouen
F
63
NCT
2
9
00:50.24
Sharon Dennis
F
61
NMT
3
8
00:51.61
Lynne Matthias
F
62
NWL
4
7
00:59.51
Gwendalynne de Mel
F
60
NWG
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:59.55
Veronica Lund
F
67
NMS
2
9
01:02.03
Mary Woodward
F
67
NML
3
8
01:33.22
Sue Johnstone
F
66
NWL
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:50.54
Violet Wilkinson
F
73
NWG
2
9
00:58.66
Janet Shannon
F
70
NWG
3
8
00:59.70
Maureen Woodcock
F
70
NNC
4
7
01:00.07
Helen Campbell
F
71
NWG
5
6
01:05.69
Virginia Macleod
F
71
NML
6
5
01:17.95
Lynne Harris
F
71
NWG
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:06.96
Sue Wiles
F
79
NBM
2
9
01:21.15
Bridget Cook
F
75
NWG
3
8
01:33.87
Shirley Lewin
F
75
NRY
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:13.64
Robin Carson
F
80
NNC
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:03.54
Jan Finn
F
85
NRT
2
9
01:14.90
Diana Moore
F
89
NWG
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:06.93
Liz Wallis
F
92
NWG
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:47.73
Zac Telfer
M
24
NWY
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.75
Steffen Docken
M
31
NWO
2
9
00:45.35
Evan Morris
M
31
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.21
Mark Sendecky
M
37
NWO
2
9
00:32.62
David Loader
M
36
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.77
Stewart Heys
M
44
NWG
2
9
00:35.73
Charles Edwards
M
42
NWO
3
8
00:37.57
Anthony Martin
M
43
NRY
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.03
Brian Curtis
M
48
NTN
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.16
Ian Wilson
M
54
NMR
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.58
Jon Hawton
M
55
NSP
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.30
Tony Wozniak
M
64
NWG
2
9
00:44.51
Lawrence Powderly
M
60
NWO
3
8
00:47.24
Greg Jewson
M
64
NML
4
7
00:50.60
Anthony Gallagher
M
64
NWG
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.84
Kim Beazley
M
65
NCT
2
9
00:51.58
Russell Pinkerton
M
68
NNC
3
8
01:06.11
Ross Hall
M
66
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.60
Abel Bornstein
M
70
NML
2
9
00:50.50
Tony Howe
M
74
NHL
3
8
00:55.38
Lindsay Risk
M
72
NCT
4
7
01:21.04
Roger Montgomery
M
74
NWL
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.93
Christopher Lock
M
77
NMM
2
9
00:53.93
Patrick Chandler
M
75
NWG
3
8
01:11.94
Graham Campbell
M
75
NWG
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:31.45
Peter Willis
M
80
NMS
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:33.93
Thomas Ryan
M
87
NWG