All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 8 - Warringah Results
28th JULY 2019
Event: 3 100 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:23.38
Alex Hardy
F
29
NBT
2
9
01:38.43
Anna Manski
F
28
NBT
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:29.87
Niamh Mulkeen
F
30
NML
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:37.19
Rowena Solomons
F
38
NNS
2
9
02:16.52
Cassie Anderson
F
39
NWS
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:30.23
Natalie Clarence
F
44
NRY
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:33.77
Helen Ludgate
F
48
NML
2
9
01:38.27
Amanda Lehman
F
45
NSP
3
8
01:48.38
Jenny Banks
F
46
NBM
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:42.97
Susan Leech
F
56
NRY
2
9
01:48.73
Jenny Shay
F
59
NLP
3
8
02:01.60
Donna Campbell
F
57
NTN
4
7
02:10.73
Jutta Altenburg - Swan
F
55
NMS
5
6
02:10.87
Kerry Jackson
F
57
NLP
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:49.31
Claire Oxlade
F
60
NWG
2
9
02:06.42
Jane Noake
F
62
NSP
3
8
02:10.89
Pamela Dawes
F
61
NWG
4
7
02:32.07
Sally Hatcher
F
63
NBM
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:58.47
Helen White
F
69
NNS
2
9
02:42.48
Helen Rubin
F
67
NRY
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:09.68
Virginia Macleod
F
71
NML
2
9
02:15.60
Suzanne Johns
F
74
NML
3
8
02:48.89
Patricia Novikoff
F
73
NML
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:49.72
Bridget Cook
F
75
NWG
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:13.55
Jonathan Ranstrand
M
27
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:40.21
Claudio Counoupas
M
36
NWO
2
9
01:48.86
Robert Hardie
M
35
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:13.07
Egbert Stolk
M
43
NHS
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:45.83
Brendan Foley
M
45
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:31.10
Tony Tooher
M
57
NWG
2
9
01:37.01
Andrew McCrindell
M
56
NRY
3
8
01:47.39
Tim Batt
M
58
NSP
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:31.42
Owen Sinden
M
64
NCT
2
9
01:35.96
Keith Bourdon
M
62
NWG
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:18.08
Stuart Ellicott
M
67
NHS
2
9
02:02.97
Nigel van Reyk
M
67
NLC
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:31.57
Leon Bobako
M
70
NMM
2
9
02:10.13
Robert Swan
M
73
NMS
3
8
02:34.34
Peter Rawling
M
74
NML
4
7
02:41.89
Nick Woodcock
M
71
NNC
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:05.39
Graham Campbell
M
75
NWG
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:33.51
Tony Goodwin
M
82
NML
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:29.39
Thomas Ryan
M
87
NWG