All Meet RESULTS
NSW BPS - Round 9 - Ryde Results
31st AUGUST 2019
Event: 9 50 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:48.56
Rylee Wood
F
27
NWL
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.31
Niamh Mulkeen
F
30
NML
2
9
00:55.82
Jessica Valentine
F
32
NBT
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.85
Natalie Clarence
F
44
NRY
2
9
01:03.28
Sharon Carpenter
F
42
NCT
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.52
Helen Ludgate
F
48
NML
2
9
00:43.88
Christina Echols
F
49
NNS
3
8
00:50.47
Yvette Cotton
F
48
NRY
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:49.07
Lesley Potter
F
53
NMT
2
9
00:49.57
Kristine Kennedy
F
54
NTN
3
8
01:14.56
Rochelle Keshishian
F
52
NRY
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:47.53
Katherine Ahern-Sharpe
F
56
NML
2
9
01:01.97
Kathryn Henson
F
57
NCL
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:53.13
Maureen Pollock
F
61
NRY
2
9
00:57.91
Joanne Pritchard
F
61
NRY
3
8
01:07.16
Sally Hatcher
F
63
NBM
4
7
01:08.38
Sonja Walters
F
60
NML
5
6
01:14.09
Susan Leask
F
63
NRY
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:55.16
Marilyn Jones
F
66
NMS
2
9
00:55.28
Cecelia Kaye
F
67
NTN
3
8
00:55.81
Helen White
F
69
NNS
4
7
01:02.38
Judith Bornstein
F
67
NML
5
6
01:09.07
Anne van Bussel
F
65
NRY
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:29.84
Marion Dreyer
F
72
NET
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:23.97
Bridget Cook
F
75
NWG
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.48
Mark McDonald
M
32
NBT
2
9
00:47.75
Reginald Leones
M
34
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.56
Mark Sendecky
M
37
NWO
2
9
00:40.78
Bradley Monks
M
38
NWO
3
8
00:44.44
Cameron Jones
M
37
NWG
4
7
00:47.81
Robert Hardie
M
35
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.38
David Gribble
M
42
NNS
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.06
Aaron Cleland
M
45
NBT
2
9
00:41.47
Pascal Blanquer
M
45
NWO
3
8
00:48.03
Brendan Foley
M
45
NWG
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.82
Peter Michaelson
M
54
NWG
2
9
00:38.24
Scott Hay
M
50
NBT
3
8
00:40.09
Greg Lewin
M
54
NRY
4
7
00:43.77
Andrew Bursill
M
54
NRY
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.54
Stephen Brown
M
56
NBT
2
9
00:41.89
Tony Tooher
M
57
NWG
3
8
00:43.53
Andrew McCrindell
M
56
NRY
4
7
00:47.67
Tim Batt
M
58
NSP
5
6
01:03.41
Darren Beilby
M
58
NNS
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.22
Stephen Thompson
M
60
NSA
2
9
00:40.29
Owen Sinden
M
64
NCT
3
8
00:43.53
Coln Berry
M
60
NWY
4
7
00:43.59
Keith Bourdon
M
62
NWG
5
6
00:47.40
Kenneth Pritchard
M
63
NRY
6
5
00:47.80
Anthony Horadam
M
62
NBT
7
4
00:54.25
Anthony Gallagher
M
64
NWG
8
3
00:58.22
Ruwan de Mel
M
61
NWG
9
2
01:05.84
Victor Libdy
M
60
NCT
10
1
01:10.14
Stephen Black
M
62
NRY
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:51.79
James Walker
M
69
NHL
2
9
01:06.53
Wim van Bussel
M
67
NRY
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:45.02
Peter Harvey
M
70
NPN
2
9
00:57.03
Ted Samojlowicz
M
73
NML
3
8
01:09.10
Peter Rawling
M
74
NML
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:57.79
Ian Sharp
M
76
NML
2
9
01:00.26
James Reynolds
M
79
NWG
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:12.74
Raymond Watson
M
82
NML
2
9
02:15.41
Peter Willis
M
80
NMS