All Meet RESULTS
Masters Swimming NSW Long Course Championships Results
17th MARCH 2012
Event: 15 100 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
01:10.57
Carolyn Koeller
F
23
INV
1
10
01:27.13
Megan Richards
F
22
NTH
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:03.15
Melanie Speet
F
28
NNS
0
01:07.51
Amelia Ballard
F
26
VPP
2
9
01:07.86
Jayde Livingstone
F
25
NPT
3
8
01:08.82
Alison Sakurovs
F
27
NMR
4
7
01:24.93
Kelly Fardon
F
29
NCT
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:06.96
Elisha Abdi
F
32
NCL
2
9
01:11.68
Sarah Koch
F
34
NNS
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.10
Isla Hale
F
35
NNS
2
9
01:08.71
Ingrid Van Der Wel
F
38
NPN
3
8
01:16.96
Ros Arnold
F
35
NBM
4
7
01:37.69
Carolyn Samojlowicz
F
36
NML
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:06.88
Kathy Andrews
F
42
NRY
2
9
01:09.37
Peta Opperman
F
41
NSA
3
8
01:15.99
Angela Elkington
F
43
NPN
0
01:18.22
Kylie Wood
F
42
VDC
4
7
01:23.06
Yvette Cotton
F
41
NRY
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.58
Pamela Nix
F
45
NNB
2
9
01:13.60
Rachel Ireland
F
46
NSP
3
8
01:20.04
Susan Leech
F
49
NRY
4
7
01:26.92
Roshani Ainkaran
F
49
NWG
5
6
01:27.14
Karline Lindsell
F
49
NWL
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.08
Cathy Codling
F
50
NSP
2
9
01:04.85
Jenny Whiteley
F
54
NRY
3
8
01:15.41
Michelle Stonehouse
F
50
NBT
4
7
01:18.36
Caron Peacock
F
50
NWG
5
6
01:19.53
Pauline Reason
F
50
NPT
6
5
01:24.00
Ann Reid
F
50
NTN
7
4
01:25.85
Jillian Pateman
F
53
NBM
8
3
01:29.81
Claire Oxlade
F
53
NWG
9
2
01:35.91
Robina Fellner
F
54
NCL
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:16.19
Susan Feigler
F
55
NPT
2
9
01:19.23
Kim Brennan
F
55
NPN
3
8
01:31.06
Nicola Pervan
F
58
NWG
4
7
01:36.82
Marie Taylor
F
59
NML
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:25.61
Dawn Gledhill
F
62
NML
2
9
01:35.25
Belinda Hurdis
F
62
NWO
3
8
01:35.26
Elly Ramon
F
64
NPT
4
7
01:45.80
Helen Campbell
F
64
NWG
5
6
01:47.35
Mary Woodward
F
60
NML
6
5
01:54.36
Lesa Colburn
F
61
NRY
7
4
01:57.03
Susan Anderson
F
63
NML
8
3
02:23.14
Sue Sacker
F
64
NML
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:36.40
Violet Wilkinson
F
66
NWG
2
9
01:44.67
Pamela Rawling
F
65
NML
3
8
01:49.54
Biff Grindley
F
65
NSP
4
7
02:05.15
Bridget Cook
F
68
NWG
5
6
02:06.22
Marion Dreyer
F
65
NML
6
5
02:11.13
Sallie Scully
F
69
NPM
7
4
02:16.60
Bev Giveen
F
66
NWG
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:35.69
Robin Henze
F
73
NWL
2
9
01:52.80
Sue Wiles
F
72
NBM
3
8
01:58.85
Maureen Hall
F
72
NWS
4
7
02:21.36
Agnete England
F
70
NML
5
6
02:21.91
Gay Grillmeier
F
71
NGS
6
5
04:41.64
Aileen Williams
F
71
NWY
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:46.50
Jan Finn
F
78
NRT
2
9
01:49.66
Norma O'Brien
F
75
NCR
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:08.76
Janet Brien
F
80
NPM
2
9
02:19.64
Gwen Strong
F
81
NPN
3
8
02:48.31
Diana Moore
F
82
NWG
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:51.36
Liz Wallis
F
85
NBM
2
9
02:20.53
Val Lincoln
F
88
NGS
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:58.43
Grant Whiteley
M
19
NRY
2
9
01:08.45
Thomas Sinclaire
M
24
NPT
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:58.18
Jon Piesnik
M
29
NNC
2
9
01:02.45
Amged Edwards
M
28
NBT
3
8
01:03.21
Ben Richards
M
27
NTH
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:57.22
Luke Ranson
M
32
NNS
2
9
01:05.34
Peter Johnston
M
33
NMR
3
8
01:05.80
Nathan Pratt
M
30
NSP
4
7
01:07.64
Mathew Edsall
M
32
NMR
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:56.25
Stewart Gough
M
36
NBT
2
9
01:00.04
Peter Kerr
M
36
NSP
3
8
01:01.50
Matt Frodsham
M
39
NSP
4
7
01:03.50
Colin Hannah
M
36
NNS
5
6
01:10.46
David Bale
M
39
NTN
6
5
01:13.78
Noritaka Fujikawa
M
39
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:00.95
Andre Martin
M
41
NCP
2
9
01:03.02
Joseph Tooher
M
41
NWG
3
8
01:04.31
Russel Ferguson
M
44
NRY
4
7
01:04.51
Christopher Smith
M
41
NRY
5
6
01:05.38
Mark Raymond
M
43
NTN
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:02.49
Paul Murray
M
45
NNC
2
9
01:04.56
Craig Magnusson
M
47
NHS
3
8
01:04.87
Stephen Brown
M
49
NBT
4
7
01:06.57
John Murray
M
46
NOP
5
6
01:06.88
Peter Nix
M
45
NNB
6
5
01:11.59
Greg Lewin
M
47
NRY
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:59.18
John Harvey
M
51
NSP
2
9
00:59.36
Stuart Meares
M
51
NWG
3
8
01:03.71
John Kain
M
50
NNS
4
7
01:05.25
Paul Zampieri
M
52
NPN
5
6
01:07.60
Wayne Sherson
M
50
NWO
6
5
01:09.12
Mark Powderly
M
53
NTH
7
4
01:10.81
Roger Haines
M
50
NPT
8
3
01:13.08
Brett Fraser
M
50
NPN
9
2
01:17.67
Peter Barkle
M
54
NML
10
1
01:21.00
Michael Abboud
M
53
NCL
11
1
01:28.24
Roger Dietrich
M
50
NTN
12
1
01:34.70
Graham Edwards
M
53
NMR
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:06.11
Mark Patterson
M
55
NSP
2
9
01:07.24
David King
M
59
NCL
3
8
01:10.06
Tony Wozniak
M
57
NWG
4
7
01:10.96
Gordon Muir
M
56
NSA
5
6
01:11.49
Owen Sinden
M
57
NCT
6
5
01:12.91
Milton O'Dell
M
59
NSP
7
4
01:15.40
Richard Flockart
M
57
NTN
8
3
01:16.24
Kevin Ryan
M
58
NWO
9
2
01:16.35
John Amery
M
58
NRY
10
1
01:19.87
Anthony Horadam
M
55
NBT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:06.22
Bill Devenish
M
62
NBT
2
9
01:09.02
Gordon Whyte
M
60
NWG
3
8
01:13.12
Kim Richards
M
61
NTH
4
7
01:13.71
Ken Ryan
M
61
NWO
5
6
01:21.58
Stephen Morrissey
M
61
NBT
6
5
01:27.52
Michael Molesworth
M
63
NTH
7
4
01:29.70
Neil Moore
M
63
NNB
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.92
Alan Brown
M
66
NTS
2
9
01:08.24
Stephen Harvey
M
65
NPN
3
8
01:09.51
Barry Seymour
M
65
NML
4
7
01:18.46
Peter Sheean
M
68
NCB
5
6
01:19.35
David McMahon
M
65
NNS
6
5
01:30.60
Ron Giveen
M
65
NWG
7
4
01:38.14
Peter Murray
M
69
NNS
8
3
01:58.61
Terence Hampson
M
67
NCR
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:16.94
Gary Nicholls
M
72
NCR
2
9
01:23.78
David Ross
M
71
NWG
3
8
01:24.53
Max Henry
M
71
NHS
4
7
01:36.82
Kent Smith
M
74
NWG
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
01:26.04
John Cocks
M
76
VHM
1
10
01:29.07
Arthur Lith
M
77
NWG
2
9
01:40.30
Roy Swan
M
75
NCR
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:29.14
David Lawler
M
83
NML
2
9
04:20.79
John Lorang
M
81
NCK
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:29.82
John Notley
M
85
NLC