All Meet RESULTS
NSW Short Course Championships Results
20th OCTOBER 2012
Event: 5 50 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.43
Brittany Johnson
F
22
NMR
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:46.51
Barbara Capellini
F
26
NRY
2
9
00:48.86
Polly Molesworth
F
27
NTH
3
8
01:00.61
Coralie Scott
F
25
NTH
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.61
Brooke Playford
F
32
NET
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.04
Natalie Clarence
F
37
NRY
2
9
00:38.76
Natalie Jeffreys
F
38
NWY
3
8
01:08.40
Katherine Woodburn
F
39
NML
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.45
Christina Echols
F
42
NNS
2
9
00:41.50
Lisa O'Donnell
F
44
NSP
3
8
00:41.63
Christine Sefton
F
42
NMM
4
7
00:46.72
Annette Britten
F
42
NTN
5
6
00:48.73
Yvette Cotton
F
41
NRY
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.04
Sandie Carden
F
46
NPM
2
9
00:43.08
Katherine Ahern-Sharpe
F
49
NML
3
8
00:44.76
Susan Leech
F
49
NRY
4
7
00:46.48
Wendy McMurtrie
F
45
NPM
5
6
00:48.62
Karline Lindsell
F
49
NWL
6
5
00:49.24
Julia Atkins
F
49
NWG
7
4
01:12.67
Khyiah Angel
F
47
NRY
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.94
Jenny Whiteley
F
54
NRY
2
9
00:41.52
Michelle Van de Werken
F
50
NNC
3
8
00:46.07
Cheryl Rix
F
50
NET
4
7
01:02.05
Kathryn Henson
F
50
NCL
5
6
01:02.44
Suzanne Heimann
F
54
NBM
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.78
Kim Brennan
F
55
NPN
2
9
00:46.41
Wendy Gordon
F
59
NNC
3
8
01:11.68
Colleen Garland
F
59
NET
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:50.50
Lesley Buchanan
F
61
NHS
2
9
00:50.56
Helen White
F
62
NNS
3
8
01:06.46
Susan Anderson
F
63
NML
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.70
Clary Munns
F
68
NBT
2
9
00:49.94
Nerida Murray
F
67
NBM
3
8
01:09.14
Bridget Cook
F
68
NWG
4
7
01:11.49
Bev Giveen
F
66
NWG
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:52.23
Robin Henze
F
73
NWL
2
9
01:06.27
Jamie Turner
F
71
NRY
3
8
01:06.94
Christine Carter
F
70
NPM
4
7
01:18.87
Agnete England
F
70
NML
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:20.31
Margaret Jopling
F
77
NPM
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:07.94
Gloria Carden
F
80
NPM
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:52.52
Opal Eddy
F
86
NET
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.64
Steven Nguyen
M
22
NMR
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.94
Adam Beisler
M
28
NNC
2
9
00:40.73
Ben Richards
M
27
NTH
3
8
00:41.45
Christopher Mulhern
M
27
NSA
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.88
Hugh Rothwell
M
32
NWG
2
9
00:35.12
Peter Johnston
M
33
NMR
3
8
00:36.25
Mark Holmes
M
30
NWO
4
7
00:39.55
Mathew Edsall
M
32
NMR
5
6
00:43.26
Cameron Jones
M
30
NWG
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.18
Jeremy Wardrop
M
37
NWR
2
9
00:35.47
Noritaka Fujikawa
M
39
NWO
3
8
00:40.11
Matthew Mortimer
M
38
NML
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.35
Martin Hamilton
M
42
NSP
2
9
00:35.48
Luke McGowan
M
40
NTN
3
8
00:36.34
Craig Smith
M
44
NSP
4
7
00:36.60
Scott Hay
M
43
NBT
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.02
Haydn Wood
M
46
NWO
2
9
00:40.15
Greg Lewin
M
47
NRY
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.49
William Watkins
M
50
NSP
2
9
00:45.69
Graham Edwards
M
53
NMR
3
8
00:46.05
Greg McPhee
M
53
NPM
4
7
00:50.01
Roger Dietrich
M
50
NTN
5
6
00:50.67
Paul Bailey
M
51
NWG
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.14
Alan Carlisle
M
59
QMM
2
9
00:37.10
Gregory Olsen
M
56
NCS
3
8
00:39.39
Milton O'Dell
M
59
NSP
4
7
00:44.07
Garry Fletcher
M
58
NPN
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.84
Stuart Ellicott
M
60
NHS
2
9
00:37.55
Leon Bobako
M
63
NMM
3
8
00:41.32
Peter Harvey
M
63
NPN
4
7
00:43.34
Steven Ilsley
M
60
NPM
5
6
00:44.45
Stephen Morrissey
M
61
NBT
6
5
00:45.22
Bill Devenish
M
62
NBT
7
4
00:45.74
Stephen Murray
M
60
NSA
8
3
00:47.24
Lindsay Brice
M
61
NML
9
2
00:55.78
Neil Keele
M
62
NGS
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.02
Colin Hodgson
M
68
NGS
2
9
00:49.42
Ted Samojlowicz
M
66
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.95
Peter Kaupert
M
71
NWG
2
9
00:46.66
John Pagden
M
71
NWG
3
8
00:49.17
Peter Ley
M
70
NWG
4
7
00:51.55
James Reynolds
M
72
NWG
5
6
00:54.43
Helmut Klein
M
71
NCM
6
5
00:57.51
Kerry Ryan
M
71
NSP
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.36
Tony Goodwin
M
75
NML
2
9
00:55.15
Bill Atkinson
M
78
NSP
3
8
00:58.78
Russell Thompson
M
75
NET
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:58.15
Max Van Gelder
M
82
NWG
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:19.92
John Notley
M
85
NLC