All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
4th APRIL 2014
Event: 11 50 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.29
Dayle McMillan
F
25
NSP
2
9
00:41.73
Barbara Capellini
F
28
NRY
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.38
Isla Hale
F
37
NNS
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.33
Zoe Dowsett
F
42
NJT
2
9
00:41.94
Christine Sefton
F
44
NMM
3
8
00:49.19
Cecilia Wensing
F
44
NSP
4
7
00:52.01
Yvette Cotton
F
43
NRY
5
6
00:53.37
Heather McNair
F
44
NBM
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:43.57
Caroline Makin
F
46
NTN
2
9
00:44.32
Rachel Ireland
F
48
NSP
3
8
00:44.88
Ailsa Jeanes
F
47
NRY
4
7
00:45.31
Sandie Carden
F
48
NPM
5
6
00:46.35
Cathy Marshall
F
48
NJT
6
5
00:46.36
Wendy McMurtrie
F
47
NPM
7
4
00:53.58
Angela Elkington
F
45
NPN
8
3
00:56.15
Rebekah Cowan
F
46
NRT
9
2
00:56.76
Susan Neuner
F
49
NRT
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.90
Michelle Van de Werken
F
52
NNC
2
9
00:43.91
Katherine Ahern-Sharpe
F
51
NML
3
8
00:45.03
Michelle Stonehouse
F
52
NBT
4
7
00:46.03
Susan Leech
F
51
NRY
5
6
00:49.72
Pauline Reason
F
52
NPT
6
5
01:06.68
Kathryn Henson
F
52
NCL
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.09
Jenny Whiteley
F
56
NRY
2
9
00:43.40
Kim Brennan
F
57
NPM
3
8
00:51.71
Claire Oxlade
F
55
NWG
4
7
00:53.10
Jenni Burgess
F
55
NLC
5
6
00:54.55
Margaret Nunn
F
58
NPM
6
5
01:17.86
Susan Bellamy
F
56
NWS
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:48.32
Wendy Gordon
F
61
NNC
2
9
00:51.86
Jennifer Dooley
F
62
NBM
3
8
00:52.35
Cecelia Kaye
F
62
NTN
4
7
00:52.76
Helen White
F
64
NNS
5
6
00:54.46
Margaret Peace
F
60
NSA
6
5
00:55.76
Jan Bradshaw
F
61
NML
7
4
00:59.25
Nicola Pervan
F
60
NWG
8
3
01:21.72
Patricia Johnston
F
61
NMR
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:51.09
Nerida Murray
F
69
NBM
2
9
00:54.94
Robyn Hoare
F
66
NMB
3
8
00:57.81
Elly Ramon
F
66
NPT
4
7
01:09.15
Susan Anderson
F
65
NML
5
6
01:25.34
Marion Dreyer
F
67
NET
6
5
01:27.61
Helen Campbell
F
66
NWG
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:49.06
Heather Morgan
F
70
NRY
2
9
00:56.85
Suzanne Levett
F
74
NWG
3
8
01:04.78
Jamie Turner
F
73
NRY
4
7
01:08.80
Bridget Cook
F
70
NWG
5
6
01:16.11
Agnete England
F
72
NML
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:07.06
Marion Robertson
F
77
NML
2
9
01:15.32
Kay Burton
F
75
NBM
3
8
01:17.22
Margaret Jopling
F
79
NPM
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:19.72
Barbara Vickers-Baker
F
88
NML
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.71
Steven Nguyen
M
24
NMR
2
9
00:35.63
Kade Burgess
M
19
NTN
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.62
Richard Burchfield
M
28
NSP
2
9
00:47.29
Hugo Foong
M
29
NLC
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.77
Hugh Rothwell
M
34
NWG
2
9
00:36.55
Nathan Eaves
M
30
NRY
3
8
00:37.05
Mark Holmes
M
32
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.64
Peter Kerr
M
38
NSP
2
9
00:34.07
Stewart Gough
M
38
NBT
3
8
00:36.04
Peter Johnston
M
35
NMR
4
7
00:41.73
Trent Masters
M
36
NLC
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.95
Angus Warden
M
41
NAM
2
9
00:37.10
Graham Hill
M
43
NSP
3
8
00:37.97
Noritaka Fujikawa
M
41
NWO
4
7
00:38.91
Matthew Mortimer
M
40
NML
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.53
Staffan Wensing
M
49
NSP
2
9
00:36.69
Hiroshi Mizutani
M
46
NLC
3
8
00:38.02
Darren Fraser
M
47
NPN
4
7
00:38.38
Scott Hay
M
45
NBT
5
6
00:39.33
Greg Lewin
M
49
NRY
6
5
00:40.61
John Studdert
M
48
NWG
7
4
00:41.22
Paul Murray
M
47
NNC
8
3
01:37.33
Darren Bennett
M
49
NET
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.64
Richard Lockhart
M
51
INV
2
9
00:34.47
Scott Bidewell
M
54
NPT
3
8
00:37.69
Stephen Brown
M
51
NBT
4
7
00:40.88
Steven Hyde
M
54
NSP
5
6
00:45.36
Andrew McCrindell
M
51
NRY
6
5
00:50.98
Tim Batt
M
53
NSP
7
4
01:08.26
Ross Cummins
M
51
NPM
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.19
Gregory Olsen
M
58
NCS
2
9
00:39.62
Stephen Thompson
M
55
NSA
3
8
00:41.74
Keith Bourdon
M
57
NWG
4
7
00:45.77
Graham Edwards
M
55
NMR
5
6
00:52.93
Albert Baumgartner
M
58
NCS
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.18
Stuart Ellicott
M
62
NHS
2
9
00:39.55
Milton O'Dell
M
61
NSP
3
8
00:40.15
John Collis
M
62
NTN
4
7
00:43.17
Harry Henderson
M
64
NHS
5
6
00:44.53
Stephen Morrissey
M
63
NBT
6
5
00:48.77
Lindsay Brice
M
63
NML
7
4
00:51.97
Christopher Coburn
M
61
NPN
8
3
01:04.31
Ian Johnston
M
62
NMR
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.29
Leon Bobako
M
65
NMM
2
9
00:42.49
John Wynberg
M
65
NNS
3
8
00:42.63
Peter Harvey
M
65
NPN
4
7
00:44.82
Jorian Catzel
M
66
NWG
5
6
00:52.80
Ted Samojlowicz
M
68
NML
6
5
01:16.59
Roger Montgomery
M
69
NWS
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:44.58
Peter Kaupert
M
73
NWG
2
9
00:45.70
Peter Joseph
M
73
NTS
3
8
00:46.88
Bill Harris
M
73
NWG
4
7
00:51.63
Ian Sharp
M
71
NML
5
6
00:53.47
James Reynolds
M
74
NWG
6
5
00:58.06
Michael McInerny
M
72
NSA
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.87
Tony Goodwin
M
77
NML
2
9
00:57.10
Raymond Watson
M
77
NML
3
8
00:59.64
Vic Spagnardi
M
76
NSP
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:25.11
Peter King
M
82
NMM
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:12.47
Bill Patton
M
85
NPM