All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
4th APRIL 2014
Event: 4 100 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:31.58
Samantha Chalmers
F
27
NNS
2
9
01:34.60
Barbara Capellini
F
28
NRY
3
8
01:36.97
Emma Bartley
F
25
NNC
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:44.86
Marianne Tweedie
F
31
NTN
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:34.63
Christine Sefton
F
44
NMM
2
9
01:53.45
Yvette Cotton
F
43
NRY
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:38.07
Cathy Marshall
F
48
NJT
2
9
01:39.61
Katrina Burgess
F
47
NTN
3
8
01:40.02
Nicolee Martin
F
49
NTN
4
7
01:41.38
Wendy McMurtrie
F
47
NPM
5
6
01:42.84
Samantha Hurley
F
46
NTH
6
5
02:02.02
Susan Neuner
F
49
NRT
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:37.62
Michelle Stonehouse
F
52
NBT
2
9
01:40.22
Katherine Ahern-Sharpe
F
51
NML
3
8
01:43.66
Susan Leech
F
51
NRY
4
7
01:45.82
Karline Lindsell
F
51
NWL
5
6
01:52.76
Julia Atkins
F
51
NWG
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:24.88
Jenny Whiteley
F
56
NRY
2
9
01:39.89
Kim Brennan
F
57
NPM
3
8
01:55.19
Claire Oxlade
F
55
NWG
4
7
02:00.82
Jane Noake
F
57
NSP
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:44.65
Wendy Gordon
F
61
NNC
2
9
01:54.46
Cecelia Kaye
F
62
NTN
3
8
01:55.58
Helen White
F
64
NNS
4
7
01:58.29
Margaret Peace
F
60
NSA
5
6
02:59.63
Patricia Johnston
F
61
NMR
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:54.49
Nerida Murray
F
69
NBM
2
9
02:02.95
Elly Ramon
F
66
NPT
3
8
02:10.71
Robyn Hoare
F
66
NMB
4
7
02:26.99
Ruth Fitzpatrick
F
66
NML
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:44.84
Heather Morgan
F
70
NRY
2
9
02:11.65
Anita Saviane
F
71
NCS
3
8
02:38.16
Bridget Cook
F
70
NWG
4
7
02:40.32
Maureen Hall
F
74
NWS
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:40.16
Marion Robertson
F
77
NML
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:49.41
Barbara Vickers-Baker
F
88
NML
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
04:05.00
Valerie Lincoln
F
90
NGS
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:23.97
Nicholas Grinter
M
23
NSA
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:39.02
Christopher Mulhern
M
29
NSA
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:14.59
Hugh Rothwell
M
34
NWG
2
9
01:24.92
Mark Holmes
M
32
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:17.18
Stewart Gough
M
38
NBT
2
9
01:18.30
Peter Kerr
M
38
NSP
3
8
01:23.65
Peter Johnston
M
35
NMR
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:29.12
Matthew Mortimer
M
40
NML
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:17.98
Andrew Weeding
M
45
NSP
2
9
01:20.61
Craig Magnusson
M
49
NHS
3
8
01:22.66
Darren Fraser
M
47
NPN
4
7
01:24.88
Scott Hay
M
45
NBT
5
6
01:26.00
Mark Scullard
M
45
NSP
6
5
01:28.85
Ian McLeod
M
45
NHS
7
4
01:30.81
John Studdert
M
48
NWG
8
3
01:30.88
Ian Wilson
M
49
NMR
9
2
01:34.92
Greg Lewin
M
49
NRY
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:14.19
Richard Lockhart
M
51
INV
2
9
01:22.06
John Kain
M
52
NNS
3
8
01:22.25
Scott Bidewell
M
54
NPT
4
7
01:26.94
Tony Tooher
M
52
NWG
5
6
01:32.67
Steven Hyde
M
54
NSP
6
5
01:57.60
Roger Dietrich
M
52
NTN
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:26.83
Gregory Olsen
M
58
NCS
2
9
01:28.88
Stephen Thompson
M
55
NSA
3
8
01:32.46
Owen Sinden
M
59
NCT
4
7
01:47.14
Graham Edwards
M
55
NMR
5
6
01:59.17
Albert Baumgartner
M
58
NCS
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:18.18
Stuart Ellicott
M
62
NHS
2
9
01:33.37
Milton O'Dell
M
61
NSP
3
8
01:33.81
John Collis
M
62
NTN
4
7
01:47.35
Stephen Murray
M
62
NSA
5
6
01:52.88
Lindsay Brice
M
63
NML
6
5
02:25.22
Ian Johnston
M
62
NMR
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:28.59
Paul Wyatt
M
68
NCR
2
9
01:28.63
Leon Bobako
M
65
NMM
3
8
01:41.38
Peter Harvey
M
65
NPN
4
7
01:59.66
Ted Samojlowicz
M
68
NML
5
6
02:42.66
Roger Montgomery
M
69
NWS
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:37.89
Peter Kaupert
M
73
NWG
2
9
01:48.72
Bill Harris
M
73
NWG
3
8
01:59.64
Ian Sharp
M
71
NML
4
7
02:59.96
Graham Campbell
M
70
NWG
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:31.09
Tony Goodwin
M
77
NML
2
9
02:13.65
Raymond Watson
M
77
NML
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
05:12.95
John Lorang
M
83
NCK
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:33.31
Bill Walker
M
85
NNC
2
9
02:38.38
Bill Patton
M
85
NPM