All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
4th APRIL 2014
Event: 5 50 Backstroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:43.91
Connie Gorham
F
21
NBT
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.72
Angela Chau
F
26
NSA
2
9
00:38.78
Emma Bartley
F
25
NNC
3
8
00:50.01
Alison Sakurovs
F
29
NMR
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.49
Tara Olsthoorn
F
31
NTN
2
9
00:36.28
Rewa Tomlinson
F
31
NNS
3
8
00:41.70
Amanda U
F
34
NCL
4
7
00:46.44
Chloe Hatcher
F
30
NPN
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:35.74
Atsuko McGowan
F
35
NTN
2
9
00:49.73
Carolyn Samojlowicz
F
38
NML
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.82
Christina Echols
F
44
NNS
2
9
00:39.06
Peta Messent
F
43
NSA
3
8
00:41.55
Jillian Hull
F
43
NWG
4
7
00:42.90
Kylie Woods
F
44
NBR
5
6
00:47.40
Cecilia Wensing
F
44
NSP
6
5
00:52.58
Heather McNair
F
44
NBM
7
4
00:55.54
Katherine Woodburn
F
41
NML
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:38.86
Annemaree Granger
F
45
NPM
2
9
00:39.81
Ailsa Jeanes
F
47
NRY
3
8
00:39.93
Caroline Makin
F
46
NTN
4
7
00:42.41
Michelle Daley
F
47
NWO
5
6
00:43.24
Sandie Carden
F
48
NPM
6
5
00:44.23
Megan Blamires
F
45
NBT
7
4
00:48.13
Angela Elkington
F
45
NPN
8
3
00:57.42
Khyiah Angel
F
49
NRY
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.46
Michelle Herms
F
54
NNC
2
9
00:43.14
Katherine Ahern-Sharpe
F
51
NML
3
8
00:43.81
Tracey Whalan
F
52
NNC
4
7
00:48.23
Debra Brown
F
52
NWO
5
6
00:48.32
Julia Atkins
F
51
NWG
6
5
01:04.55
Vicki Cornthwaite
F
50
NBT
7
4
01:10.34
Vickey Gorham
F
54
NBT
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:40.29
Kathryn Dobson
F
57
NBM
2
9
00:43.53
Elizabeth Needham
F
56
NTN
3
8
00:43.92
Sally Collier
F
55
NNS
4
7
00:46.74
Shane Batchelor
F
59
NSP
5
6
00:48.55
Patricia Lewis
F
55
NCT
6
5
00:50.74
Lynne Matthias
F
57
NWL
7
4
00:51.06
Caron Baumgartner
F
58
NCS
8
3
00:56.09
Amanda Coggins
F
57
NTN
9
2
01:01.80
Lesley Doran
F
58
NNC
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:45.69
Carol Mitchell
F
60
NML
2
9
00:46.50
Jan Bradshaw
F
61
NML
3
8
00:47.86
Jennifer Dooley
F
62
NBM
4
7
00:50.65
Cecelia Kaye
F
62
NTN
5
6
00:53.70
Marie Taylor
F
61
NML
6
5
01:08.49
Mary Woodward
F
62
NML
7
4
01:25.17
Sue Johnstone
F
61
NWL
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:58.27
Virginia Macleod
F
66
NML
2
9
01:02.98
Lynne Harris
F
66
NWG
3
8
01:08.47
Heather Cachia
F
68
NCL
4
7
01:09.59
Helen Campbell
F
66
NWG
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:41.72
Clary Munns
F
70
NBT
2
9
00:54.31
Jamie Turner
F
73
NRY
3
8
00:59.66
Kaye Beer
F
71
NML
4
7
01:07.01
Sue Wiles
F
74
NBM
5
6
01:11.71
Maureen Hall
F
74
NWS
6
5
01:20.91
Bridget Cook
F
70
NWG
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:57.17
Margaret Jopling
F
79
NPM
2
9
01:05.52
Robin Carson
F
75
NNC
3
8
01:10.24
Kay Burton
F
75
NBM
Women 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:00.46
Jan Finn
F
80
NRT
2
9
01:06.93
Diana Moore
F
84
NWG
3
8
01:15.91
Gwen Strong
F
83
NPN
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:07.28
Liz Wallis
F
87
NBM
2
9
01:22.02
Barbara Vickers-Baker
F
88
NML
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.41
Kade Burgess
M
19
NTN
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:37.00
Richard Burchfield
M
28
NSP
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.95
Nathan Eaves
M
30
NRY
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:32.97
Angus Warden
M
41
NAM
2
9
00:33.06
James Watson
M
40
NSP
3
8
00:33.90
Bradley Levey
M
42
NNC
4
7
00:35.62
Graham Hill
M
43
NSP
5
6
00:42.47
David Bale
M
41
NTN
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:33.95
Staffan Wensing
M
49
NSP
2
9
00:37.40
John Murray
M
48
NRY
3
8
00:37.93
Ian McLeod
M
45
NHS
4
7
00:37.99
Paul Murray
M
47
NNC
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:31.69
Jon Hawton
M
50
NBT
2
9
00:34.03
John Kain
M
52
NNS
3
8
00:44.82
Roger Haines
M
52
NPT
4
7
01:00.62
Ross Cummins
M
51
NPM
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:34.22
John de Vries
M
56
NNS
2
9
00:38.52
Brad Cherrie
M
58
NWO
3
8
00:38.65
Tony Wozniak
M
59
NWG
4
7
00:55.40
Stephen Black
M
57
NRY
5
6
01:12.51
Victor Libdy
M
55
NCT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:39.67
David King
M
61
NCL
2
9
00:40.87
Stephen Morrissey
M
63
NBT
3
8
00:41.76
Kim Beazley
M
60
NSG
4
7
00:42.41
Kim Richards
M
63
NTH
5
6
00:44.56
John Collis
M
62
NTN
6
5
00:48.44
Gary Gilbert
M
61
NPM
7
4
00:49.94
Kevin Ryan
M
60
NWO
8
3
00:51.15
Alan Burgess
M
63
NRY
9
2
00:55.78
Paul Vallis
M
61
NSA
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:36.18
Stephen Lamy
M
65
NML
2
9
00:40.22
John Wynberg
M
65
NNS
3
8
00:58.22
Peter Ray
M
66
NGS
4
7
01:07.20
Ted Samojlowicz
M
68
NML
5
6
01:10.79
Roger Montgomery
M
69
NWS
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:42.29
Christopher Lock
M
72
NMM
2
9
00:49.47
Peter Murray
M
71
NNS
3
8
00:51.74
James Reynolds
M
74
NWG
4
7
01:13.21
Graham Campbell
M
70
NWG
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:47.97
Gary Stutsel
M
75
NTN
2
9
00:54.40
Colin Stanford
M
76
NSA
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.78
Bill Patton
M
85
NPM
2
9
01:07.42
Bill Walker
M
85
NNC
3
8
01:12.91
John Notley
M
87
NLC