All Meet RESULTS
NSW Short Course Championships Results
14th OCTOBER 2017
Provisional Records
Event: 2 100 Butterfly
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:23.65
Connie Gorham
F
24
NBT
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:12.84
Nicolai Morris
F
29
NWG
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:12.56
Kasey Shepherd
F
35
NBT
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
01:08.25
Gillian O'Mara
F
41
QRT
1
10
01:20.28
Jodie Johnson
F
44
NWO
2
9
01:48.49
Kerryn Blanch
F
44
NWS
3
8
02:04.96
Helen Morris
F
44
NTN
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:13.82
Annemaree Grainger
F
48
NBT
2
9
01:22.19
Heidi Roche
F
45
NSP
3
8
01:23.44
Peta Samuels
F
46
NSA
4
7
01:45.05
Megan Blamires
F
48
NBT
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:22.32
Katrina Burgess
F
50
NTN
2
9
01:31.59
Sue Tompkins
F
54
NSP
3
8
01:54.67
Kerry-Ann Michels
F
50
NBT
4
7
01:55.59
Karline Lindsell
F
54
NWL
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:39.29
Michelle Stonehouse
F
55
NBT
2
9
01:53.34
Ann Reid
F
55
NTN
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:32.30
Sally Hatcher
F
61
NPN
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:29.46
Marilyn Earp
F
67
NWG
2
9
02:21.30
Ruth Fitzpatrick
F
69
NML
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.24
Nicholas Grinter
M
26
NTN
2
9
01:09.47
Richard Goddard
M
26
NCH
3
8
01:10.37
Kurt Forrester
M
28
NBT
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:15.18
Gavin Atherton
M
33
NCN
2
9
01:15.81
David Loader
M
34
NWO
3
8
01:19.21
Mark McDonald
M
30
NBT
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:00.25
Stewart Gough
M
41
NBT
2
9
01:04.67
Aaron Cleland
M
43
NBT
3
8
01:21.14
David Bale
M
44
NTN
4
7
01:22.15
Ryan Catzel
M
42
NWG
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:18.83
Scott Hay
M
48
NBT
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:15.78
Allan Samuels
M
53
NSA
2
9
01:16.12
Jon Hawton
M
53
NSP
3
8
01:18.06
Andreas Falkenau
M
54
NTN
4
7
01:18.46
Stephen Brown
M
54
NBT
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:49.65
Paul Bailey
M
56
NWG
2
9
02:36.39
Victor Libdy
M
58
NCT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:29.61
Stephen de Lorenzo
M
61
NPN
2
9
01:51.87
Anthony Horadam
M
60
NBT
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
0
01:29.64
Don Taylor
M
67
VMV
1
10
01:45.75
Graham Mundy
M
67
NSA
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:03.44
Peter Sheean
M
73
NSA
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:11.48
Gary Stutsel
M
78
NCN