All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
17th MARCH 2018
Provisional records
Event: 16 200 Breaststroke
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:42.02
Aaron Cleland
M
44
NBT
1
10
02:48.81
Paul Lemmon
M
51
NET
2
9
02:49.94
Daniel Kingsley
M
40
NBR
0
10
02:59.62
Danielle Howard
F
44
WSH
1
10
03:01.54
Noritaka Fujikawa
M
45
NWO
1
10
03:04.15
Jenny Whiteley
F
60
NRY
1
10
03:06.35
Audrey Knickerbocker
F
27
NBT
3
8
03:07.29
David Gribble
M
41
NNS
2
9
03:08.06
Scott Hay
M
49
NBT
1
10
03:08.54
Stuart Ellicott
M
66
NHS
1
10
03:10.78
Brett Hayman
M
39
NWL
2
9
03:14.40
Richard Vander Reyden
M
50
NSP
1
10
03:18.00
Barbara Capellini
F
32
NRY
2
9
03:19.89
Mark Scicluna
M
39
NWY
1
10
03:20.10
Owen Sinden
M
63
NCT
1
10
03:20.14
Peter Obern
M
55
NTS
1
10
03:20.69
Jesse Hanna
M
26
NNS
2
9
03:21.34
Tony Tooher
M
56
NWG
1
10
03:22.04
Paul Wyatt
M
72
NCR
2
9
03:25.23
Mary J
F
28
NWL
1
10
03:27.03
Mark McDonald
M
31
NBT
2
9
03:28.28
Gregory Olsen
M
62
NCS
1
10
03:32.09
Katrina Burgess
F
51
NTN
3
8
03:32.46
Chelsea Flinn
F
27
NWL
1
10
03:32.90
Helen Ludgate
F
47
NML
1
10
03:33.97
Tony Goodwin
M
81
NML
2
9
03:37.30
Abel Bornstein
M
69
NML
2
9
03:39.14
Heidi Roche
F
46
NSP
3
8
03:42.20
John Collis
M
66
NTN
4
7
03:44.42
Milton O'Dell
M
65
NWG
3
8
03:45.04
Cameron Jones
M
36
NWG
1
10
03:45.34
Susan Leech
F
55
NRY
3
8
03:46.37
Andrew McCrindell
M
55
NRY
4
7
03:47.89
Rylee Wood
F
26
NWO
3
8
03:47.89
Byron O'Loughlin
M
48
NWY
1
9
03:53.46
Abigail Sweet
F
41
NML
1
10
03:54.80
Peter Kaupert
M
77
NWG
3
8
03:55.11
Kevin Price
M
62
NML
4
7
03:56.66
Sjaak Verschoor
M
61
NCR
2
9
04:02.09
Karline Lindsell
F
55
NWL
2
9
04:03.17
Maureen Pollock
F
60
NRY
4
7
04:04.08
Graham Edwards
M
59
NMR
3
8
04:05.62
Rozanne Green
F
59
NMA
1
10
04:07.52
Margaret Howard
F
65
NPM
4
7
04:09.04
Claire Oxlade
F
59
NWG
3
8
04:12.05
Narelle Day
F
63
NOF
5
6
04:16.46
Deanne Doran
F
55
NCR
1
10
04:16.97
Helen White
F
68
NNS
5
6
04:17.36
Paul Bailey
M
57
NWG
2
9
04:23.24
Lynn Healey
F
68
NOF
1
10
04:30.37
Nerida Murray
F
73
NBM
6
5
04:36.49
Donna Campbell
F
56
NTN
2
9
04:41.90
Ted Samojlowicz
M
72
NML
2
9
04:42.47
Virginia Macleod
F
70
NML
3
8
05:04.72
Kevin Willoughby
M
72
NHS
1
10
05:06.80
Anita Saviane
F
75
NSA
4
7
05:08.30
Sally Hatcher
F
62
NPN
4
7
05:11.76
Lindsay Risk
M
71
NCT
2
9
05:15.68
Colin Cliff
M
83
NMT
2
9
05:42.96
Maureen Hall
F
78
NWS
3
8
05:43.81
Bridget Cook
F
74
NWG
3
8
06:00.27
Raymond Watson
M
81
NML
5
6
07:01.14
Graham Campbell
M
74
NWG