All Meet RESULTS
NSW Long Course Championships Results
17th MARCH 2018
Provisional records
Event: 5 100 Freestyle
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:25.87
Jodie O'Brien
F
23
NLP
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.74
Rachelle Ting
F
25
NWO
2
9
01:08.03
Audrey Knickerbocker
F
27
NBT
3
8
01:08.04
Brinlei Baxter
F
26
NRT
4
7
01:15.60
Emily Wong
F
28
NBT
5
6
01:15.87
Connie Gorham
F
25
NBT
6
5
01:47.47
Annika-Lee Skulander
F
28
NBT
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.64
Nicolai Morris
F
30
NWG
2
9
01:18.80
Leonie Andrews
F
33
NBT
3
8
01:20.24
Suzie Haddad
F
33
NCT
Women 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.16
Caroline Saxby
F
35
QUQ
1
10
01:14.89
Waide Devine
F
36
NWY
2
9
01:17.19
Dominique Tourle
F
36
NML
3
8
01:18.18
Amanda U
F
38
NRY
4
7
01:26.67
Catherine Boorer
F
36
NMT
5
6
01:45.77
Melanie Holdsworth
F
38
NBT
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:05.42
Gillian O'Mara
F
42
NNS
2
9
01:09.68
Amanda Sharwood
F
41
NSG
3
8
01:53.72
Sarah Horsfield
F
44
NAM
4
7
01:54.58
Jodie Burke
F
41
NSP
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:07.88
Jacqui Robinson
F
47
NCR
2
9
01:09.22
Kathy Andrews
F
48
NRY
3
8
01:12.69
Peta Samuels
F
47
NSA
4
7
01:18.53
Megan Blamires
F
49
NBT
5
6
01:22.60
Jenny Banks
F
45
NPN
6
5
01:24.88
Karen Attard
F
47
NLP
7
4
01:56.23
Kristen Leydon
F
48
NTN
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:06.21
Vicky Watson
F
52
NNS
2
9
01:11.59
Lesley Potter
F
52
NMT
3
8
01:13.54
Rhonda O'Donnell
F
54
NNC
4
7
01:25.78
Kylee Murray
F
52
NMR
5
6
01:34.04
Kerry-Ann Michels
F
51
NBT
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:20.10
Jenny Shay
F
58
NLP
2
9
01:23.57
Ann Reid
F
56
NTN
3
8
01:26.90
Julia Atkins
F
55
NWG
4
7
01:31.90
Claire Oxlade
F
59
NWG
5
6
01:46.42
Vickey Gorham
F
58
NBT
6
5
01:46.72
Gwendalynne de Mel
F
59
NWG
7
4
01:53.28
Sonja Walters
F
59
NML
8
3
02:43.77
Eleanor May Thompson
F
56
NWL
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:08.08
Jenny Whiteley
F
60
NRY
2
9
01:18.72
Heather Rouen
F
62
NCT
3
8
01:20.60
Janet Bolton
F
62
NWO
4
7
01:36.30
Margaret Edwards
F
60
NMR
5
6
01:42.96
Susan Bellamy
F
60
NWS
6
5
01:43.17
Lynne Matthias
F
61
NWL
7
4
01:48.42
Jane Noake
F
61
NSP
8
3
01:49.32
Vesna Mirkovic
F
61
NLP
9
2
02:07.42
Jennifer Dickens
F
61
NBM
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:24.52
Jan Bradshaw
F
65
NML
2
9
01:27.00
Dawn Gledhill
F
68
NML
3
8
01:29.38
Margaret Wilby
F
67
NCR
4
7
01:34.40
Helen White
F
68
NNS
5
6
01:45.49
Mary Woodward
F
66
NML
6
5
01:50.81
Joanna Nivison
F
69
NAM
7
4
01:54.66
Patricia Johnston
F
65
NMR
8
3
02:38.48
Sue Johnstone
F
65
NWL
Women 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:37.68
Violet Wilkinson
F
72
NWG
2
9
01:49.80
Helen Campbell
F
70
NWG
3
8
02:10.27
Lynne Harris
F
70
NWG
4
7
02:16.02
Marion Dreyer
F
71
NET
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:40.91
Suzanne Levett
F
78
NWG
2
9
01:43.13
Jamie Turner
F
77
NRY
3
8
02:00.64
Sue Wiles
F
78
NBM
4
7
02:08.34
Maureen Hall
F
78
NWS
5
6
02:13.90
Virginia Head
F
76
NWG
6
5
02:15.53
Robin Carson
F
79
NNC
Women 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:46.67
Gwen Strong
F
87
NPN
2
9
03:08.70
Diana Moore
F
88
NWG
Women 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:13.22
Liz Wallis
F
91
NBM
2
9
02:48.72
Valerie Lincoln
F
94
NGS
Men 18-24
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:03.89
Lachlan Hinds
M
23
NHS
2
9
01:34.71
Zac Telfer
M
23
NNC
Men 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.43
Kurt Forrester
M
29
NBT
Men 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:54.31
Chris Warren
M
30
NHS
2
9
01:03.99
James Page
M
33
NVL
3
8
01:06.03
Rhys Hille
M
30
NNS
4
7
01:49.48
Robert Hardie
M
34
NWO
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:01.25
Chris Saxby
M
38
NWO
2
9
01:04.62
David Loader
M
35
NWO
3
8
01:05.99
Blake Champion
M
36
NCR
4
7
01:06.23
Nicholas Westaway
M
38
NWO
5
6
01:06.97
Bradley Monks
M
37
NWO
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:57.74
Andrew Graham
M
41
NVL
2
9
01:00.91
Daniel Kingsley
M
40
NBR
3
8
01:03.84
Stewart Heys
M
43
NWG
4
7
01:05.62
Pascal Blanquer
M
44
NWO
5
6
01:05.92
Kemton Cline
M
44
NBT
6
5
01:07.72
Matthew Mortimer
M
44
NML
7
4
01:15.51
John Boyle
M
41
NCR
8
3
01:28.77
Eric McNamara
M
43
NML
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
00:56.98
Ian Jeffery
M
46
NNC
2
9
00:59.42
Bradley Levey
M
46
NNC
3
8
01:05.63
Ian McLeod
M
49
NHS
4
7
01:07.00
Chris Horsfield
M
45
NAM
5
6
01:08.40
Scott Hay
M
49
NBT
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:03.58
Craig Magnusson
M
53
NHS
2
9
01:04.77
Peter Michaelson
M
53
NMA
3
8
01:05.55
Allan Samuels
M
54
NSA
4
7
01:09.94
Paul Murray
M
51
NNC
5
6
01:12.19
Ian Wilson
M
53
NMR
6
5
01:14.59
Greg Lewin
M
53
NRY
7
4
01:31.12
Stephen Poot
M
54
NSA
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:02.56
Stuart Meares
M
57
NWG
2
9
01:10.06
Rob Horton
M
58
NHS
3
8
01:13.02
Ronald Leggatt
M
59
NBM
4
7
01:20.73
Andrew McCrindell
M
55
NRY
5
6
01:20.79
Christopher Dixon
M
58
NBT
6
5
01:23.39
Darren Beilby
M
57
NNS
7
4
01:33.90
Craig Leckie
M
57
NMR
8
3
01:41.68
Victor Libdy
M
59
NCT
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:04.29
Peter Budd
M
61
NSP
2
9
01:08.05
Ruwan de Mel
M
60
NWG
3
8
01:10.41
Grant Da Costa
M
62
NCH
4
7
01:10.81
Joern Sauer
M
61
NSP
5
6
01:12.80
Mark Morgan
M
61
NWG
6
5
01:13.86
Damian Asprey
M
60
NNS
7
4
01:14.82
Keith Bourdon
M
61
NWG
8
3
01:15.48
Tony Wozniak
M
63
NWG
9
2
01:20.02
Kevin Price
M
62
NML
10
1
01:22.59
Greg Tye
M
63
NML
11
1
01:23.12
Stephen Black
M
61
NRY
12
1
01:27.19
Sjaak Verschoor
M
61
NCR
13
1
01:35.79
Anthony Gallagher
M
63
NWG
14
1
01:54.37
John Stroud
M
60
NSP
15
1
02:15.75
Terry Gainey
M
61
NWS
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:08.59
Stuart Ellicott
M
66
NHS
2
9
01:11.41
Thomas Taylor
M
67
NWG
3
8
01:12.64
Gordon Whyte
M
66
NWG
4
7
01:13.89
Howard Roby
M
66
NTS
5
6
01:16.31
Stephen Lamy
M
69
NML
6
5
01:17.81
Milton O'Dell
M
65
NWG
7
4
01:18.59
Peter Harvey
M
69
NPN
8
3
01:19.02
Rodney Austin
M
69
NTS
9
2
01:29.43
Peter Craig
M
67
NTS
10
1
01:31.53
Ian Johnston
M
66
NMR
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:14.76
Barry Seymour
M
71
NML
2
9
01:22.86
Peter Sheean
M
74
NSA
3
8
01:34.07
Robert Dorrington
M
72
NBT
4
7
01:48.05
Lindsay Risk
M
71
NCT
5
6
03:19.66
Roger Montgomery
M
73
NWL
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:18.36
William Phillips
M
75
NTS
2
9
01:21.76
Gary Nicholls
M
78
NCR
3
8
01:25.49
Gary Stutsel
M
79
NTN
4
7
01:29.66
Christopher Lock
M
76
NMM
5
6
01:51.37
Paul Maggs
M
76
NTN
6
5
01:57.35
Andrew Warden
M
79
NAM
Men 80-84
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:34.04
Colin Stanford
M
80
NSA
2
9
01:40.99
Colin Cliff
M
83
NMT
Men 90-94
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:05.47
John Notley
M
91
NLC